Kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy partnerem bloga Rynek Obligacji na 2017 rok

Pisanie o inwestowaniu w obligacje korporacyjne na rynku Catalyst dostarcza mi ogromnej przyjemności i satysfakcji. Chciałoby się pisać jeszcze więcej i jeszcze dosadniej, jednakże muszę pamiętać, że rynki kapitałowe podlegają swoim regulacjom. W skrócie, trzeba uważać, aby nie przekroczyć granicy związanej z doradztwem inwestycyjnym, które jest zarezerwowane wyłącznie dla pewnej grupy osób. Drugim aspektem prowadzenia bloga są kwestie prawne związane z regulaminem bloga, polityką prywatności, czy ochroną danych osobowych Czytelników zapisanych na newsletter.

Jak ktoś jest pasjonatem, to chyba naturalnie szuka osób podobnych do siebie. A taką osobą jest Wojciech Chabasiewicz z kancelarii Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy, prowadzący jednocześnie bloga związanego z kwestiami prawnymi na rynku kapitałowym – prawainwestora.pl.

Kancelaria przygotowała dla mnie opinię prawną związaną z zakresem tematyki bloga Rynek Obligacji, zwłaszcza w kontekście odpowiedzialności cywilnej wobec osób podejmujących decyzje na podstawie treści poruszanych na blogu, a także obowiązków i ograniczeń związanych z rozpowszechnianiem na blogu informacji mogących stanowić rekomendacje inwestycyjne.

Tematykę prawnej ochrony mojej osoby jako blogera traktuję bardzo poważnie. Zresztą uważam, że każda osoba prowadząca bloga, czy serwis związany z inwestowaniem powinna dokładnie zapoznać się z uwarunkowaniami prawnymi takiej działalności.

A że współpraca z kancelarią Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy przebiegała wzorowo, a ja widzę na horyzoncie kolejne kwestie prawne do rozstrzygnięcia i wiem, że współpracę będziemy kontynuować, zaproponowałem Kancelarii status Partnera bloga. Jest to realizacją mojej filozofii, że osoby ze wspólną pasją powinny współpracować i się wspierać.

Kancelaria jest również Autoryzowanym Doradcą na prowadzonych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie rynkach: NewConnect (rynek akcji) i Catalyst (rynek papierów dłużnych). Autoryzowany Doradca jest odpowiedzialny za udzielenie Klientowi poszukującemu finansowania kompleksowego wsparcia merytorycznego i organizacyjnego w jego drodze na New Connect lub Catalyst. Do zadań Autoryzowanego Doradcy należy przede wszystkim przygotowanie emitenta do debiutu, w tym zagwarantowanie mu obsługi prawnej, przygotowanie niezbędnej dokumentacji oraz doradztwa z zakresu finansów i relacji inwestorskich. Autoryzowany Doradca służy Klientowi pomocą w zakresie realizacji obowiązków informacyjnych oraz interpretacji przepisów prawa, a także dobrych praktyk.

Więcej informacji o Kancelarii znajdziesz na jej stronie internetowej.