Na dziś to marzenie…
Z okazji nadchodzących Świąt życzę Wam, aby zebrała się z nas grupa ludzi posiadająca kapitał decydujący o powodzeniu mniejszych emisji obligacji. W zamian za sukces emisji wprowadzać będziemy naszego przedstawiciela do Rady Nadzorczej danej spółki, który będzie pilnował bezpieczeństwa zainwestowanych środków, a co za tym idzie rozwoju firmy.

A teraz luźne myśli w temacie:
 
Pomysł przyszedł mi do głowy, gdy czytałem o planowanej emisji Fabryki Konstrukcji Drewnianych – emisja niewielka (do 3 mln. PLN), spółka niewielka przychodami, a jednocześnie na pierwszy rzut oka mająca w sobie to coś. Pojedynczo zapewne nikt z nas nie dysponuje takimi kapitałami, ale patrząc na strony Obligacje.pl Pana Emila Szwedy, forum obligacji Stockwatch wygląda na to, że jest sporo osób mających pewien kapitał i poświęcający swój czas rynkowi obligacji.
Może nadejdzie taki czas (może już tak jest?), że uda się zjednoczyć siły i wspólnie decydować o udziale w emisjach, a w zamian za to wymagać od spółek miesięcznych raportów, bądź nawet miejsca w Radzie Nadzorczej.
Póki co, to luźny świąteczny pomysł, takie ziarenko zasiane, może kiedyś wrócimy do tematu.
A tymczasem życzę Wam wszystkiego dobrego na nadchodzące dni.
Remigiusz Iwan

3 komentarzy - “Obligacyjnie składam Wam świąteczne życzenia – warto marzyć

  1. Wzajemnie oraz zycze udanych analiz

  2. Życzenia jak najbardziej wskazane 🙂 Szczególnie współdecydowanie o losach spółki i zasiadanie w zarządzie.

  3. nieźle, swój człowiek w RN 😉
    ale jest to jakis pomysł żeby inwestorzy organizowali sie ,,przed'' – bo organizują sie ,,po'' jak się okazuje że spółka nie ma z czego spłacić emisji, a nawet kuponu…

Skomentuj