Styczeń 2008
Całkiem udany wyjazd rodzinny na narty, a w tle:
„dramatyczne spadki na giełdach”
„kolejny fatalny dzień na giełdach”
„akcje runęły w przepaść”

Do tego czasu byłem radosnym inwestorem, zarabiającym na giełdzie, jak większość i przekonanym, że można tylko zarabiać.
Od tego momentu stałem się:

inwestorem długoterminowym :),
ostrożnym,
myślącym.

Łącznie już 15 lat próbuję giełdy, następnie rynku Catalyst i forexu. Zawodowo pracowałem jako analityk kredytowy w banku, dyrektor finansowy w spółce produkcyjnej, obecnie kontroler finansowy (więcej o mnie tutaj). Dało mi to możliwość szerokiego spojrzenia na firmy. W obecnej fazie cyklu giełdowego koncentruję się na rynku Catalyst i obligacjach przedsiębiorstw. O tym, czym są obligacje, przeczytasz tutaj.

Bloga zakładam po to, aby dzielić się swoimi analizami, zachować historię decyzji inwestycyjnych. Jeżeli przy okazji ktoś z tego skorzysta, bardzo się ucieszę.

Na blogu mam zamiar prezentować analizy spółek emitujących obligacje korporacyjne – głównie mniejszych spółek, nie objętych analizami biur maklerskich i podobnych instytucji.

Edycja 26.05.2016

Właśnie przeglądam archiwalne posty. Minęły 2 lata blogowania, a ja zdecydowałem się na większe poświęcenie blogowaniu. Za chwilę blog pojawi się na nowym adresie i w nowej szacie graficznej. Jestem zadowolony z tych 2 lat, wiele się działo, sporo również się zmieniło. Jedną ze zmian jest jednak odejście od mniejszych spółek w stronę tych większych, stabilnych. Na dziś takie spółki wydają się być lepszym sposobem na przyzwoite zyski z obligacji.

[sgmb id=”1″]


 

3 komentarzy - “Powitanie

 1. zgred

  Gratuluję startu i trzymam kciuki!!!!

  Blog dodany to ulubionych….

 2. zgred

  ps. a gdzie skład " Mojego portfela"?

 3. Remigiusz Iwan

  dziękuję, pierwszy skład i podsumowanie zrobię za kwiecień.

Skomentuj