Obligacje Ronson

Na portalu Obligacje.pl dostępna do pobrania jest moja analiza kolejnego emitenta obligacji korporacyjnych – grupy Ronson. Spółka notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, jej kapitalizacja (wartość rynkowa) wynosi o koło 400 mln zł. W serwisie stockwatch posiada najwyższy rating kredytowy: AAA.

Analiza wykazuje, że rzeczywiście grupa Ronson bardzo konserwatywnie podchodzi do finansowania się długiem, posiada więcej środków na rachunkach bankowych, niż krótkoterminowego zadłużenia finansowego.

Wśród czynników ryzyka można warto wymienić potencjalne zmiany właścicielskie. Główni akcjonariusze poinformowali o rozważaniu możliwości sprzedaży udziałów w Ronson. Nie wiadomo, czy do takiej transakcji dojdzie, kto będzie kupującym i czy transakcja będzie wiązała się z wypłatą środków finansowych z grupy (np. poprzez dywidendę). Należy również zauważyć niskie marże na sprzedaży osiągane w 2014 roku (to powinno się zmienić w 2015 roku) oraz stosunkowo dużą kwotę kosztów finansowych zawartych w zapasach.
Jednak to chyba plusów jest znacznie więcej – zachęcam do pobrania analizy ze strony Obligacje.pl. Przy okazji, zarejestrowani użytkownicy portalu mogą już otrzymać analizę kolejnego dewelopera – grupy Robyg.

Obligacje korporacyjne grupy Ronson notowane na rynku Catalyst

Uwaga – obligacje mają 6-cio miesięczne okresy odsetkowe:

Ronson, notowania i rentowności obligacji korporacyjnych,
źródło: http://gpwcatalyst.pl/
Udanych inwestycji! 🙂

3 komentarzy - “Ronson – obligacje, analiza

  1. Emilka

    Może dzięki Tobie bardziej zrozumiem co i jak 🙂

  2. Bardzo pouczający wpis 🙂

  3. Super, dzięki! 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.