150 mln złotych rocznych przychodów, kapitały własne 39 mln złotych, niezłe wskaźniki zadłużenia i płynności. Wieloletnia działalność, stabilność właścicielska i w zarządzie, a przede wszystkim ciekawy główny biznes (mieszanki smakowe i dodatki do wędlin), w którym spółka jest liderem rynku, plus próba zaistnienia na kolejnych ciekawych rynkach.  Wymienione atuty powodują, że spółka kandyduje do mojego głównego portfela obligacji korporacyjnych. Jednakże jeszcze się tam nie znalazła, chyba przede wszystkim ze względu na skąpą komunikację z inwestorami i oczekiwanie na efekt prowadzonych inwestycji (w środki trwałe i rozwój nowych rynków).

Jedyna seria obligacji korporacyjnych Regis RGS0717 aktualnie jest „zawieszona” na Catalyst ze względu na częściowy wykup (co kwartał grupa amortyzuje – wykupuje 5% wartości emisji). Wcześniej była notowana mocno poniżej nominału. W moim zestawieniu obligacji w portfelach funduszy obligacji korporacyjnych odnalazłem obligacje Regis (wartość emisji to nieco ponad 8 mln zł) w funduszach Agio Kapitał (2 mln zł) i Eques Obligacji (1 mln zł). Wspominałem już, że temu ostatniemu funduszowi w bieżącym roku mocno topnieją aktywa, zastanawiam się czy fakt ten może mieć związek ze spadkiem wycen obligacji niektórych emitentów.
Więcej o grupie Regis mi jej obligacjach korporacyjnych możesz przeczytać  na portalu obligacje.pl, a rejestrując się w tym portalu (darmowe) masz możliwość otrzymania pełnej analizy.
Gorąco polecam!
 


Skomentuj