Fundusze obligacji korporacyjnych opublikowały swoje portfele wg stanu na dzień 30.06.2015. Do końca września postaram się przygotować aktualizację wcześniejszego zestawienia inwestycji funduszy obligacji korporacyjnych, a tymczasem dla czytelników blogowego newslettera przygotowałem zestawienie inwestycji funduszu BPS Obligacji Korporacyjnych, kilkukrotnie już omawianego na blogu Rynek Obligacji.
Fundusz ten w ciągu 12 miesięcy zwiększył swoje aktywa z 21 mln zł na 30.06.2014 do prawie 43 mln zł na 30.06.2015, co oznaczało oczywiście dodatkowe możliwości zakupowe.
 

Fundusz BPS Obligacji Korporacyjnych można określić, jako przywiązany do emitentów, których posiada w portfelu, nie widać ruchów po stronie sprzedaży, a po ewentualnych wykupach emitent obligacji po jakimś czasie powraca do portfela funduszu. Taki właśnie powrót nastąpił w przypadku Debt Trading Partners i Getin Banku.
Z nowych pozycji w portfelu, znanym inwestorom indywidualnym, warto odnotować pojawienie się  „budowlańców” – Robyga i Polnordu, czy udzielającego domowych pożyczek Providenta.
Dodatkowo na rachunku bankowym funduszu na 30.06.2015 znajdowało się 15 mln zł, zapewne lato było dla zarządzających nie tylko gorące, ale i aktywne :).
Link do pliku excelowego przesyłam odbiorcom blogowego newslettera, zachęcam Cię również do zapisu, a zawsze będziesz na bieżąco z nowymi wpisami.
Udanych inwestycji!

[sgmb id=”1″]

Skomentuj