Popularna obecnie na wielu blogach promocja Comperii i Eurobanku, w której można założyć 3M lokatę na 3% (dla kwot 10-50 tys.), a na kolejny 3M okres zwiększyć jej oprocentowanie do 4% i wreszcie otrzymać bonus 50 zł, wymaga znacznego zaangażowania – należy również założyć konto, przelewać wynagrodzenie oraz dokonywać transakcji kartą. Trochę dużo wymagań, a dodatkowa korzyść raczej symboliczna.
Tymczasem jest inna, ciekawa oferta dla osób dysponujących większą gotówką. Nowi klienci Lion’s Banku mogą wyciągnąć 3,25% (lub 3,5%) na 3 miesięcznej lokacie od 100.000 do 350.000 PLN. Oczywiście taka kwota w pełni podlega gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG). Lion’s Bank jest częścią Idea Banku więc by spełnić warunek „nowego klienta” należało nie być wcześniej klientem tego Banku. Samą lokatę zakłada się sprawnie i co najważniejsze internetowo. Nie ma konieczności pospisywania umów o żadne konta, czy spełniania innych kryteriów.
 

 
Czy warto? Gdybym wcześniej nie był klientem Idea Banku i dysponował taką kwotą (ponad 100 tys. zł) to bez wahania założyłbym taką lokatę. Obecnie ze swoimi lokatami „tułam się” w rejonach 2,8% (BGŻ Optima, Getin Bank). Dużym atutem (dla mnie) lokaty w Lion’s Banku jest jej elastyczność, jeżeli kolejna propozycja rozczaruje, po prostu można grzecznie się pożegnać i zabrać środki do innego banku, nie ma potrzeby zamykania kart, kont i podobnych historii.
Jeżeli zamierzasz założyć lokatę, polecam oczywiście mój link afiliacyjny, zakładając lokatę poprzez niego nie ponosisz żadnego kosztu z tym związanego, a ja dowiaduję się, że mój wysiłek związany z blogiem ma sens :). 
Ps. Informacje o innych produktach, które polecam znajdziesz w tej sekcji bloga.

[sgmb id=”1″]

Skomentuj