Wiele propozycji banków w zakresie lokat kierowanych (niestety) jest do nowych klientów, w związku z czym większość stałych czytelników blogów finansowych na pewno już z nich skorzystała. Tym nie mniej wśród czytelników stale pojawiają się nowe osoby zainteresowane lokowaniem środków, i tym osobom należy się wszechstronna informacja.
Zatem i ja na blogu Rynek Obligacji będę przedstawiał propozycje poza obligacyjne (głównie lokaty) atrakcyjne zarówno dla Was moi czytelnicy, a jednocześnie będące produktami afiliacyjnymi, czyli zapewniające mi dochód, jeżeli skorzystacie z linków umieszczonych na blogu Rynek Obligacji. Uważam, że taka forma działalności, w której wygrywa czytelnik jak i autor bloga, jest całkiem fair, a dochody z niej pozwalają zachować całkowicie niezależny charakter bloga i ze spokojem zajmować się główną tematyką, czyli obligacjami korporacyjnymi.
 

Aktualne propozycje lokat (okres i oprocentowanie) dla nowych klientów banków wyglądają następująco (wg stanu na 09.11.2015):

Lokata do kwoty 10.000 zł

Lokata Happy w Idea Bank na okres 3 miesięcy oprocentowana na 4%. Szybko i prosto zakładana, całkowicie internetowo, bez konieczności posiadania konta itp. Po jej założeniu warto w internetowym panelu banku zaznaczyć, aby lokata się nie odnawiała (bo automatycznie odnawia się z niskim oprocentowaniem) i wtedy lokata po upływie okresu wróci wraz z odsetkami na nasze konto. Sam oczywiście taką lokatę już miałem i polecam każdemu, kto z niej jeszcze nie skorzystał.
Załóż lokatę poprzez ten link.

Lokata do kwoty 100.000 zł

W tym przedziale warto zainteresować się Lokatą bezkarną na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,2% dla nowych klientów w banku BGŻ Optima. W przypadku tej lokaty „przy okazji” dostaniemy darmowe konto oszczędnościowe na którym nowe środki (ponownie do 100 tys. zł) oprocentowane są na 2,8%. Z doświadczenia powiem, że Bank jest na tyle elastyczny, że w przypadku chęci wycofania środków po okresie promocji można dalej otrzymać dobre warunki  na lokacie. Konto w BGŻ Optima i lokaty nadal posiadam (już od kilku lat) i wydaje mi się, że póki co warto je mieć.
Załóż najpierw Lokatę Bezkarną poprzez ten link.

Lokaty od 100.000 do 350.000 zł

Warto rozważyć lokatę Welcome w Lion’s Banku na 3 miesiące oprocentowaną na 3,25% (lub 3,5% po kontakcie z doradcą banku). Lokata również dotyczy wyłącznie nowych klientów. Lion’s Bank wchodzi w skład grupy Idea Banku więc jeżeli ktoś już korzystał z produktów Idea Banku, nie załapie się na tą ofertę. Z tego powodu (i nie tylko :)) nie korzystałem osobiście z tej lokaty.
Załóż lokatę Welcome poprzez ten link.
Przypominam, że środki ulokowane w Bankach są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100.000 EUR. Dopóki nie przekraczasz tej kwoty w jednym banku, mniejsze znaczenie ma jego nazwa, czy wielkość, a liczy się przede wszystkim oprocentowanie środków. Lista banków objętych gwarancjami BFG znajduje się tutaj.
Drugim obszarem, w którym banki mocno ze sobą konkurują, są konta osobiste. Efektem tej konkurencji są drobne premie i bonusy oferowane osobom zakładającym konta, a nierzadko jeszcze większe bonusy dla osób polecających (stąd taki wysyp informacji na blogach).
Obecnie poszukiwacze okazji mogą skorzystać z promocji BZ WBK Konto Godne Polecenia 4% z Premią 100 zł.
Edycja 30.11.2015. Promocja już nieaktualna, dziękuję za założone konta i zapraszam do sekcji najlepsze lokaty i…
(Z tej promocji akurat mam zamiar skorzystać, bo konto i karta są darmowe (karta do 30.06.2017 roku), a warunków do spełnienia niewiele (szczegóły w linku poniżej) i oddział banku mam koło domu. Jeżeli  interesuje Cię premia 100 zł – polecam mój link.)
 
Jeżeli nie przepadasz za promocjami, a lubisz stabilność i dobrą ofertę, to niezmiernie polecam konto osobiste w mBanku – w połączeniu z Supermarketem Funduszy Inwestycyjnych i eMaklerem jest to naprawdę solidne narzędzie w zarządzaniu swoimi finansami. Założyć je możesz poprzez ten link.
Udanych decyzji finansowych Tobie (i sobie) życzę :).
Ps. Aktualne najlepsze lokaty z wysokim oprocentowaniem znajdziesz w tym miejscu bloga.


7 komentarzy - “Najlepsze lokaty (i konta) w listopadzie 2015

 1. Zbyszek N

  nie tylko nie to. szkoda bloga.

 2. Zbyszek N

  nie tylko nie to. szkoda bloga.

 3. Remigiusz Iwan

  Odpowiem tak: gdyby blog mógł utrzymywać się z linków afiliacyjnych i reklam, byłby 5x ciekawszy niż obecnie. Mam pełno pomysłów na ciekawe wpisy, ale bloga prowadzę hobbystycznie i praca na etacie nie pozwala mi na realizowanie wszystkiego co wymyślę.

  Odrzucam wszystkie "wspaniałe" propozycje typu reklamy forexu i inne dwucyfrowe stopy zwrotu. Nadrzędną wartością bloga jest jego niezależność – dostarczanie inwestorom obiektywnej wiedzy pozwalającej na podejmowanie rozsądnych decyzji.

  Ze wszystkich form zarabiania na blogu afiliacja jest jednym z najlepszych rozwiązań – daje możliwość zarobku i blogerowi i czytelnikowi (tzw. win-win). Czytelnik "płacąc" w ten sposób bloggerowi zostaje jego pracodawcą – ma pewność, że blogger pracuje dla niego, a nie dla reklamodawców.

 4. Romek

  Nie inwestujcie w lokaty i obligacje, zyski pokryją wam tylko to co zabrała inflacja …Lepiej jakiś HYIP 😉

 5. Krzysztof Wójcik

  A jak dodała w formie deflacji to co w takiej sytuacji ?

 6. Krzysztof Wójcik

  A jak dodała w formie deflacji to co w takiej sytuacji ?

 7. na obligacjach jest teraz mega banka, tylko patrzec jak to wybuchnie

Skomentuj