Na koniec ostatniego wpisu dotyczącego deweloperów na rynku Catalyst zapytałem się Was drodzy czytelnicy, których deweloperów uznajecie za najciekawszych pod względem poziomu zysk / ryzyko. Dziękuję za Wasze głosy, poniżej ich efekt zebrany w formę wykresu.
Od razu zastrzeżenie – niewielka próba (liczba oddanych głosów – 17) powoduje, że wyniki należy traktować jako ciekawostkę i na pewno nie powinny być jedyną przesłanką do podjęcia decyzji inwestycyjnych.
 
Przypominam, że każdy z czytelników mógł zagłosować na 5 spółek. Wykres należy czytać w ten sposób, że 53% głosujących wskazało na Ghelamco i tak dalej.
Wyniki głosowania czytelników bloga na najlepsze zysk / ryzyko u dewelopera
Ja już niemało o deweloperach na blogu pisałem więc tym razem, nie będę się rozpisywał, zachęcam Was do komentowania pod wpisem. Ja ograniczę się o jednej spółki.
Rentowności obligacji Capital Park, źródło: gpwinfostrefa.pl
Nieczęsty przypadek, seria najbliższa do wykupu CAP0617 oferuje najwyższą rentowność. Już chyba od roku ktoś sprzedaje po 100% i cena nie może przebić tej bariery mimo całkiem niezłego popytu.
Cena obligacji CAP0617, źródło biznesradar.pl
Zastanawiam się, jak długo to jeszcze potrwa. Wydaje się, że seria ta ma pewien potencjał do wzrostu kursu (w porównaniu z innymi), gdy podaż sprzedającego się wyczerpie. Zobaczymy czy tak się stanie :).
[sgmb id=”1″]

9 komentarzy - “Deweloperzy z rynku Catalyst – wyniki ankiety

 1. Anonimowy

  No proszę, proszę… przyznaję, że oddałam swój głos na Salwiraka (to nie sztuka wskazać grubą rybę), licząc się z tym, że ten mało znany deweloper będzie na szarym końcu a tu taka niespodzianka! Skromny, mało znany Salwirak wyprzedził powszechnie znane JW Destruction ! (pardon JW Construction). Aniella

 2. Marża 5,6% przy niskim zadłużeniu odsetkowym robi swoje.

 3. Anonimowy

  Witam
  Cena jest atrakcyjna, zysk również, tylko co z Ratingiem B+? http://skanerobligacji.pl/emitent/11/capital-park-sa
  Pozdrawiam

 4. Anonimowy

  Co do CAP0617 miałem podobne przemyślenia, ale dziś te 12 756 szt wystawione na sprzedaż mnie zastanawia.

 5. Remigiusz Iwan

  Dziś pierwsza transakcja powyżej 100%, myślałem, że się udało, a tu taki pokaz siły 🙂

 6. Zbyszek N

  dziś 14438. Prawdopodobnie Allianz.

 7. Anonimowy

  identycznie było z serią cap0715, notorczynie w okolicach i poniżej 100% i mielenie dużymi ilościami do samego końca, a tamta seria była dodatkowo zabezpieczona na hipotece czyli była i dobrze oprocentowana i zabezpieczona i mimo tego ciągle poniżej 100%, została wykupiona normalnie jak wiadomo

 8. Gauss

  Czytelnicy domagają się wyników portfela za kwiecień!

 9. Remigiusz Iwan

  są tak dobre, że jeszcze je przeliczam 🙂

Skomentuj