Na Catalyst ostatnimi dniami spokojnie. Nie samymi obligacjami jednak człowiek żyje. Na giełdzie pojawiły się spadki, powoli zastanawiam się nad rozpoczęciem akumulacji wybranych spółek, ale tutaj oczywiście mamy do czynienia z grą o wyniku nieznanym :). Przyglądam się akcji Macieja Samcika i Alberta Rokickiego dotyczącej spółek dywidendowych, ciekawe czy pojawią się konkretne propozycje inwestycji :).
 

Na drugim biegunie, czyli w lokatach bankowych wiele się nie dzieje. Z ciekawych nowych propozycji zauważyłem lokatę na nowe środki w Getin Banku – 2,6% na 4 miesiące bez ograniczenia kwotowego dla nadwyżki środków w tym banku w stosunku do 29.02.2016 roku. Czyli lokatę mogą założyć zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci banku. Dla nowych klientów banku sprawa jest o tyle fajna, że nie muszą zakładać konta w Getin Banku.

3 kroki do lokaty dla nowych klientów Getin Banku
 
Lokatę możesz założyć poprzez ten link.
 
Z innych ciekawych propozycji już wyłącznie dla nowych klientów tradycyjnie wyróżniają się:
Do kwoty 10.000 zł Idea Bank – Lokata Happy – 4%
Do kwoty 10.000 zł mBank – lokata na 3,5%. Ja osobiście korzystam z mBanku zarówno w zakresie obsługi konta, jak i rachunków maklerskich i jestem bardzo zadowolony.
Do kwoty 100.000 zł lokata bezkarna w BGŻ Optima na 3,2%. Był czas, że Optima był głównym moim bankiem depozytowym, teraz już nie jestem nowym klientem, a i oferta trochę wyblakła. Tym nie mniej dla nowych klientów 100.000 zł na 3,2% jest niezłą propozycją.
 
Dla przypomnienia, Twoje środki w jednym banku są objęte gwarancją BFG do kwoty 100.000 EUR.
 
Jeżeli wahasz się, czy założyć lokatę, czy nie, to nieśmiało napomknę, że korzystając z linków umieszczonych powyżej przyczyniasz się do rozwoju tego bloga. Ja nieustannie staram się dzielić swoją wiedzą, a Ty korzystając z polecanych przeze mnie linków zostajesz sponsorem bloga i dajesz mi sygnał, że warto się starać, a „dobro wraca” :). Dziękuję!
 
 
Udanych inwestycji Tobie życzę, napisz proszę na co aktualnie stawiasz w swoich inwestycjach :).
[sgmb id=”1″]

2 komentarzy - “Spokój na rynku Catalyst, przegląd najlepszych lokat na rynku

  1. Anonimowy

    Dywidenda fajna rzecz ale nie tylko dywidendowe spółki dają zarobić (zwłaszcza jak się zna realia danego sektora). Mnie akurat ostatnio Miraculum i Pharmena (akcje) przyniosły sporo radości. Co do lokaty w Getin Banku na 2,6% to ja nie lubię mrozić gotówki (no niby zawsze lokatę można zerwac) i zamiast zamrozić nadwyżki w Getinie wolę wrzucić na 2,6% na konto oszczędnościowe w BGŻ Optima (niby do lipca takie oprocentowanie ale też OK) i w razie jakby coś sensownego się trafiło to wypłacam i wrzucam w nowy projekt. Aha! i "lokatowicze' niech pamietają że np. do BFG Noble Bank + Getin liczą się łącznie tak samo jak Idea + Lions Bank. Aniella

  2. Remigiusz Iwan

    tak, tutaj pełna lista, np: BGŻ Optima liczona jest łącznie z BGŻ BNP Paribas
    https://www.bfg.pl/banki-objete-gwarancjami

Skomentuj