Na rynku obligacji Catalyst zarysowuje nam się pewien podział – mamy duże publiczne, prospektowe emisje uznanych spółek oraz emisje mniejszych spółek na podstawie memorandum. Podział jest raczej czytelny – prospekt, wartość emisji ponad 10 mln zł i niski kupon odsetkowy, a na drugim biegunie memorandum, kwota emisji poniżej 10 mln zł i wysoki kupon odsetkowy.

I właśnie do tej drugiej grupy można zaliczyć spółkę Auxilia, która właśnie rozpoczęła publiczną emisję obligacji na podstawie memorandum informacyjnego. Spółka oferuje 2,5 letnie obligacje, oprocentowane na stałe 9% z kwartalną wypłatą odsetek. Z memorandum informacyjnym można zapoznać się w tym miejscu, a tutaj znajduje się informacja o spółce w pigułce. Maksymalna wartość emisji, to 3 mln zł.

W dużym skrócie Auxilia działa od 2003 roku i zajmuje się dochodzeniem odszkodowań w ramach segmentu premium, rozumianego, jako segment rynku związany z najpoważniejszymi deliktami (ciężkie obrażenia lub śmierć) i najwyższymi kwotami odszkodowań. Sama spółka działa na zasadzie oddziałów i agresywnej sprzedaży, a dochodzeniem odszkodowań zajmuje się spółka z grupy – kancelaria Lexbridge. Środki pozyskane z oferty mają zostać przeznaczone m.in. na otwarcie 2 oddziałów, które pozwolą na pokrycie zasięgiem działania całej Polski.

Akcje spółki od początku 2016 roku notowane są na rynku NewConnect. Głównym udziałowcem Auxilia jest Marcin Groński, od 2003 roku związany z Auxilia i z rynkiem odszkodowań.

Zarząd spółki stanowią Krzysztof Górka, w przeszłości m.in. dyrektor zarządzający Certus Capital S.A., a w latach 2013-2014 Prezes Zarządu Blue Oak Advisory Sp. z o.o. – Autoryzowanego Doradcy rynków NewConnect i Catalyst oraz Kamila Barszczewska, od 2008 roku związana z kancelarią Lexbridge.

Oferta obligacji potrwa do 30 czerwca, a ich przydział ma nastąpić 4 lipca.

[sgmb id=”1″]

4 komentarzy - “Emisja obligacji korporacyjnych spółki Auxilia

 1. unu

  Gdzie można zapisać się na obligacje Auxilia, mając rachunek maklerski w mbanku?

 2. Anonim

  Zapisy przyjmuje Polski Dom Maklerski. Zapisać się można zdalnie, przez internet.
  Kontakt: lead@polskidm.com.pl

 3. PDM

  Witam, wszystkie informacje można uzyskać w Polskim Domu maklerskim pod nr telefonu 22 629 27 12.

 4. Anonim

  Nie dziwię się, że firma dobrze prosperuje i emituje obligacje, ponieważ miałam okazję współpracować z firmą Auxilia i wiem jak przebiega cały proces. Gdy dotyka nas jakaś tragedia, nie mamy głowy do takich spraw jak sądy, rozprawy, prawnicy. Korzystają na tym firmy ubezpieczeniowe, które wciskają nam nędzne kwoty i niestety mało kto ma tego świadomość. Dzięki współpracy z Auxilią zrozumiałam, że można uzyskać o wiele, wiele więcej, nie martwiąc się o nic, bo wszystko przebiegało sprawnie i profesjonalnie. Nigdy nie uzyskałabym takiej kwoty na własną rękę, a tak nie dość, że wszystkim się zajęli, to jeszcze na bieżąco mnie informowali. Przebrnęliśmy przez wszystkie etapy, polubowny, sądowy, w tym apelację. Ja już w połowie dałabym pewnie za wygraną, a Auxilia doprowadziła wszystko do końca za mnie. Dobra firma. K. Wojdyło

Skomentuj