Wrzesień to zazwyczaj dobry czas dla inwestorów poszukujących nowych emisji obligacji. Zobaczymy jak będzie w tym roku, ale pierwszy start właśnie mamy. Po sukcesie czerwcowej debiutanckiej emisji, z drugą rusza spółka PCC Exol z niemieckiej grupy PCC SE.

Warunki oferty są zbliżone do poprzedniej, wykup obligacji będzie miał miejsce po 4 latach, oprocentowanie jest stałe i wynosi 5,5%, odsetki będą wypłacane kwartalnie. Jedynie wartość emisji wzrosła z 20 do 25 mln zł. A że pierwsza emisja notowana jest na Catalyst z premią (zazwyczaj w przedziale 100,4%-100,8%), sukces obecnej emisji jest bardzo prawdopodobny. Oferta trwa od 2 do 14 września 2016.

Spółka zawitała na Catalyst raptem 3 miesiące temu, a już blog Rynek Obligacji zdążył się z nią całkiem dobrze zapoznać i wyrobić sobie o niej opinię, pisząc o pierwszej emisji obligacji, czy analizując wyniki PCC Exol za I półrocze 2016. Oprócz bloga, warto również spojrzeć na prezentację wyników przygotowaną przez PCC Exol – wszystko konkretnie i w jednym miejscu.

Jaka jest Wasza opinia o PCC Exol jako emitencie obligacji, u kogo są już te obligacje w portfelu, kto z Was planuje je mieć, a kto nie decyduje się na zakup? Czy kierujecie się w swoich inwestycjach tym, że oprocentowanie obligacji jest stałe, niezależne od stóp procentowych?

Podzielcie się proszę opiniami w komentarzu do tego wpisu.

Przypominam również, że najlepszą opcją zakupu obligacji PCC Exol jest założenie bezpłatnego konta Obligacje w BDM SA. Przechodziłem tą procedurę w czerwcu i byłem bardzo zadowolony z obsługi. A byłem klientem “problemowym”, bo w trakcie zakładania wyjechałem na tydzień do Anglii, a do tego oczywiście mi się spieszyło :).

Udanych inwestycji Wam życzę.

2 komentarzy - “Emisja obligacji PCC Exol

  1. obserwator

    Witam. Jest to mój pierwszy wpis na blogu. Zupełnie przez przypadek na niego wpadłem. Zainteresowałem się obligacjami jakis miesiac temu. Zupełnie nie wiem tak do końca kiedy warto kupować a kiedy sprzedawać. Obligacje PCCExol wydaja mi sie atrakcyjne. Czy możesz mi podpowiedzieć kiedy kupować obligacje? Nie ukrywam że zakupiłem w tym tygodniu pare sztuk tak na przetarcie szlaków, ale zupełnie nie orientuje sie jak to jest z tym podatkiem itp. Obligacje zamierzam trzymać nawet i do wykupienia.Chciałbym sie doweidziec czy warto tak długo trzymać. Pozdrawiam

  2. Cześć, witam na moim blogu :). Jeżeli chodzi o kwestie podatkowe to zapraszam do tego wpisu: http://www.rynekobligacji.com/2016/08/podatki-a-najlepszy-moment-na-zakup-obligacji-na-rynku-catalyst/
    Tam znajdziesz też link do kalkulatora rentowności obligacji – to jest podstawa przy zakupach / sprzedaży obligacji.
    Zapraszam też do zapisu na newsletter i polubienia bloga na Facebook. A już na koniec dodam, że przygotowuję pewne kompendium dla początkujących, jeszcze trochę i się pojawi :).
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.