Kończy się właśnie listopad, piąty pełen miesiąc działania bloga w nowej odsłonie. I piąty raz z rzędu blog notuje rekord odwiedzin.

Statystyki bloga Rynek Obligacji
Statystyki bloga Rynek Obligacji

Bloga Rynek Obligacji w listopadzie odwiedziło ponad 4 tysiące użytkowników, zanotowałem blisko 10,5 tysiąca odsłon. Dziękuję. Jest to dla mnie dowodem, że to co robię jest dla Was wartościowe i interesujące. Cieszy również fakt, że statystyki osiągam bez specjalnego zaangażowania w propagowanie tego bloga, większość linków prowadzących do serwisu otrzymuję w sposób naturalny.

Nie mam ambicji zostania serwisem informacyjnym, czy centrum analiz, staram się nie przesadzać z ilością wpisów na blogu, za to regularnie podawać konkretne i interesujące Ciebie informacje dotyczące rynku Catalyst. Mam potrzebę prowadzenia “misji edukacyjnej” związanej z inwestowaniem w obligacje korporacyjne. W tym celu (wspólnie z Emilem Szwedą) stworzyłem darmowy poradnik “Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne”, stworzyłem Indeks Rynku Obligacji z cotygodniowymi publikacjami, prezentuję swój rzeczywisty portfel obligacji wraz z omówieniem powodów, dla których posiadam obligacje danego emitenta w portfelu. Wszystko po to, aby każdy mógł świadomie i odpowiedzialnie inwestować w obligacje korporacyjne.

Zależy mi na informacji zwrotnej od Ciebie, kim jesteś, jakich treści na blogu oczekujesz, co w prowadzeniu bloga powinienem poprawić, dlatego też w grudniu na blogu pojawi się kolejna krótka ankieta. Dziękuję również za wszelkie komentarze do wpisów, czy maile do mnie.

Wierzę, że taka strategia pozwoli dalej stabilnie rosnąć i docierać do kolejnych Czytelników.

A każdy Czytelnik odwiedzający bloga, zapisany na newsletter, czy lubiący fanpage bloga na Facebooku, to dla mnie dodatkowy argument przy rozmowach z Partnerami bloga, czy potencjalnymi reklamodawcami. Dlatego też oprócz podziękowań Tobie, dziękuję również Partnerom bloga (Ghelamco, Obligacje.pl) za wspieranie jego misji edukacyjnej. To dzięki Partnerom mogłem odejść z etatu i zająć się w całości prowadzeniem bloga oraz pisaniem analiz emitentów obligacji korporacyjnych.

Bądźmy dalej w kontakcie!

4 komentarzy - “Kolejny miesięczny rekord odwiedzin bloga – dziękuję!

  1. andrew

    Coraz bliżej 100 000 🙂

  2. Nie ma za co.
    W ramach feed backu: czy jest szansa, by notoria poprawiła kalkulator, bo bzdury jakies pokazuje?

  3. A podaj konkrety to się do nich zwrócę – może być na maila. Raczej nie ma problemu z kontaktem z nimi. Mają trochę inną metodę liczenia YTM, niż obligacje.pl, ale co do zasady wyniki kalkulatora są wg mnie ok. Ostatnio zauważyłem też, że np dodali informacje o możliwości przedterminowego wykupu obligacji przez emitenta itp.

  4. W dzisiejszym wpisie o rentownościach obligacji Kruka na obligacje.pl:

    Liczona przez Obligacje.pl rentowność nie uwzględnia możliwych zmian WIBOR w przyszłości i nie zakłada reinwestowania odsetek, stąd nasze wskazania mogą różnić się od rentowności liczonej na stronie gpwcatalyst.pl.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.