Kończy się właśnie listopad, piąty pełen miesiąc działania bloga w nowej odsłonie. I piąty raz z rzędu blog notuje rekord odwiedzin.

Statystyki bloga Rynek Obligacji
Statystyki bloga Rynek Obligacji

Bloga Rynek Obligacji w listopadzie odwiedziło ponad 4 tysiące użytkowników, zanotowałem blisko 10,5 tysiąca odsłon. Dziękuję. Jest to dla mnie dowodem, że to co robię jest dla Was wartościowe i interesujące. Cieszy również fakt, że statystyki osiągam bez specjalnego zaangażowania w propagowanie tego bloga, większość linków prowadzących do serwisu otrzymuję w sposób naturalny.

Nie mam ambicji zostania serwisem informacyjnym, czy centrum analiz, staram się nie przesadzać z ilością wpisów na blogu, za to regularnie podawać konkretne i interesujące Ciebie informacje dotyczące rynku Catalyst. Mam potrzebę prowadzenia „misji edukacyjnej” związanej z inwestowaniem w obligacje korporacyjne. W tym celu (wspólnie z Emilem Szwedą) stworzyłem darmowy poradnik „Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne”, stworzyłem Indeks Rynku Obligacji z cotygodniowymi publikacjami, prezentuję swój rzeczywisty portfel obligacji wraz z omówieniem powodów, dla których posiadam obligacje danego emitenta w portfelu. Wszystko po to, aby każdy mógł świadomie i odpowiedzialnie inwestować w obligacje korporacyjne.

Zależy mi na informacji zwrotnej od Ciebie, kim jesteś, jakich treści na blogu oczekujesz, co w prowadzeniu bloga powinienem poprawić, dlatego też w grudniu na blogu pojawi się kolejna krótka ankieta. Dziękuję również za wszelkie komentarze do wpisów, czy maile do mnie.

Wierzę, że taka strategia pozwoli dalej stabilnie rosnąć i docierać do kolejnych Czytelników.

A każdy Czytelnik odwiedzający bloga, zapisany na newsletter, czy lubiący fanpage bloga na Facebooku, to dla mnie dodatkowy argument przy rozmowach z Partnerami bloga, czy potencjalnymi reklamodawcami. Dlatego też oprócz podziękowań Tobie, dziękuję również Partnerom bloga (Ghelamco, Obligacje.pl) za wspieranie jego misji edukacyjnej. To dzięki Partnerom mogłem odejść z etatu i zająć się w całości prowadzeniem bloga oraz pisaniem analiz emitentów obligacji korporacyjnych.

Bądźmy dalej w kontakcie![sgmb id=”1″]

4 komentarzy - “Kolejny miesięczny rekord odwiedzin bloga – dziękuję!

 1. andrew

  Coraz bliżej 100 000 🙂

 2. cj

  Nie ma za co.
  W ramach feed backu: czy jest szansa, by notoria poprawiła kalkulator, bo bzdury jakies pokazuje?

 3. A podaj konkrety to się do nich zwrócę – może być na maila. Raczej nie ma problemu z kontaktem z nimi. Mają trochę inną metodę liczenia YTM, niż obligacje.pl, ale co do zasady wyniki kalkulatora są wg mnie ok. Ostatnio zauważyłem też, że np dodali informacje o możliwości przedterminowego wykupu obligacji przez emitenta itp.

 4. W dzisiejszym wpisie o rentownościach obligacji Kruka na obligacje.pl:

  Liczona przez Obligacje.pl rentowność nie uwzględnia możliwych zmian WIBOR w przyszłości i nie zakłada reinwestowania odsetek, stąd nasze wskazania mogą różnić się od rentowności liczonej na stronie gpwcatalyst.pl.

Skomentuj