Kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy partnerem bloga Rynek Obligacji na 2017 rok

Z Kancelarią miałem przyjemność współpracować w 2016 roku, sporządziła mi opinię prawną między innymi na temat zgodności wpisów na blogu z przepisami prawa. Ze współpracy byłem bardzo zadowolony. A że do tego jako bloger mam sentyment do innych blogerów (p. Wojciech Chabasiewicz prowadzi bloga prawainwestora.pl) to w tym momencie już tylko krok pozostał do sformalizowania współpracy na dłuższy okres.

I to można powiedzieć, że się udało, ja rekomenduję Kancelarię jako solidnego Partnera dla Inwestorów, blogerów finansowych czy emitentów obligacji, w zamian otrzymuję niezbędne w działalności blogowej wsparcie.

Więcej o samej Kancelarii, a także o powodach rozpoczęcia współpracy przeczytasz na dedykowanej Partnerowi stronie.

Miesięcznik Kredytowy DM Michael / Strom

Raportów i analiz dotyczących rynku Catalyst nigdy za wiele, a zawsze polecam te przygotowywane przez Dom Maklerski Michael / Strom. Tym razem warto zajrzeć do Miesięcznika Kredytowego, w którym między innymi przeczytasz o:

Wydatkach na portfele wierzytelności i spłatach z portfeli Kruka i BESTu. Inwestycje Kruka w 2016 roku wyniosły rekordowe 1,3 mld zł, BEST zainwestował 258 mln zł. Ale warto zauważyć, że spłaty na portfelach posiadanych przez Kruka wyniosły 1 mld zł (zadłużenie finansowe netto na koniec III kwartału 2016 to 1,38 mln zł) versus 186 mln zł (zadłużenie finansowe netto to 381 mln zł) spłat na portfelach BESTa.

OT Logistics zaciągnął kredyty na spłatę zapadających obecnie obligacji z całkiem interesującą konstrukcją: termin spłaty kredytu ustalono na 29 czerwca 2018 r., tj przed wykupem obligacji serii E (OTS0818–10 mln zł) oraz D (OTS1118–100 mln zł). OT Logistics posiada prawo do przedterminowego wykupu obligacji serii D oraz E. Opcje wcześniejszego wykupu mogą zostać zrealizowane, ponieważ spółka zawarła z ww. kredytodawcami list mandatowy określający wstępne warunki zapewnienia grupie kapitałowej OT Logistics finansowania do maksymalnych kwot 356 mln zł oraz 2 mln EUR (w tym refinansowania kredytu o którym mowa powyżej).

W miesięczniku znajdziesz również informacje o wezwaniu ogłoszonym na akcje Vantage Development.

[sgmb id=”1″]