W blogosferze trwa aktualnie akcja Share Week zainicjowana przez Andrzeja Tucholskiego. Inna jej nazwa, to Twórcy polecają twórców. Idea akcji jest prosta, w przypadku blogerów chodzi o wskazanie 3 innych blogów / bloggerów, którzy spełniają następujące kryterium:

Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których kochasz :).

Z reguły trzymam się trochę na uboczu blogosfery, nie uczestniczę w konferencjach, czy innych akcjach, ale tym razem dzielę się swoimi ulubionymi blogami, bo uważam, że warto. Dwa pierwsze wybory pewnie nie będą wielkim zaskoczeniem, a trzeci to wybór można powiedzieć nieco osobisty.

Pierwszy wybór, to blog Michała Stopki. Cenię go za to, że dzieli się z Czytelnikami swoją wiedzą, ale przede wszystkim za pasję z jaką to robi i za to, że idzie nieco pod prąd. Michał mógłby zapewne zgarniać niezłe profity pisząc o giełdzie, reklamując spółki emitujące akcje, ale wybrał bardzo ciężki gatunkowo temat szeroko pojętej edukacji ekonomicznej czytelników i krok po kroku go realizuje. Cenię ludzi, którzy mają marzenia i dążą do ich spełnienia.

Drugim jest blog Analizy OBS (only best stocks). Autor – doradca inwestycyjny, również bezpłatnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi spółek giełdowych i najczęściej te spostrzeżenia się sprawdzają. Z reguły nie lubię polegać w inwestycjach na poradach innych osób, ale do tego bloga mam daleko posunięte zaufanie. No i kurcze zazdroszczę autorowi stylu pisania, w sposób zwięzły, ale jasny i zrozumiały potrafi prześwietlić daną spółkę.

Trzeci to blog GeekWork Michała Barczaka. Od 2 miesięcy, jak wiecie, w moim mieście Bydgoszczy wynająłem biurko w co-workingu. I to była jedna z lepszych decyzji w moim blogowaniu. A jednym z powodów, dlaczego tak uważam, było natrafienie w tym biurze na Michała. Ten gościu, to wulkan pomysłów i pozytywnej energii. (Prawie) za każdym razem jak się pojawia w biurze jest nakręcony nową ideą. Prowadzi bloga, realizuje filmy 360 stopni, prowadzi fanpage innym firmom, nagrywa kursy online, szykuje się do nagrywania podcastów, pracuje nad projektem #saveseo i dużo więcej. A  w tym wszystkim najlepsze jest to, że jego energia przechodzi na mnie i pomaga mi iść do przodu. Stąd projekt Bazy Inwestorów, do listy celów dopisałem też sobie stworzenie kursu online Jak inwestować w obligacje korporacyjne / jak czytać sprawozdania finansowe spółek pod kątem wypłacalności. Fajnie jest pracować z kreatywnymi, pozytywnie zakręconymi ludźmi.

To są moje 3 nominacje, blogi, które musiałem wybrać z szerszej liczby przeze mnie czytanych i lubianych. A czytam także blogi takie jak Moja Przyszła Emerytura, Przegląd Finansowy, Światowid, Subiektywnie o Finansach Macieja Samcika, APP Funds Zbyszka Papińskiego, 10 procent rocznie, czy Prakreacja Wojciecha Wawrzaka. A także wiele innych niefinansowych.

Odrębna grupa na którą nie mogę zagłosować, a która jest dla mnie ważna w prowadzeniu bloga, to Czytelnicy z którymi koresponduję poprzez mail, czy Facebook. Jesteście dla mnie źródłem inspiracji (nowe wpisy), ale także pomagacie podejmować trafne decyzje inwestycyjne. Dziękuję.

Jeden komentarz - “Share week – twórcy polecają twórców

  1. Też czytam Światowida. Lubię tego bloga.

Skomentuj