O emisji obligacji PKN ORLEN serii C i o wynikach spółki za 2017 rok przeczytasz w tym miejscu.

6 grudnia 2017 roku zakończyła się emisja obligacji serii B PKN Orlen, cała pula została uplasowana, zapisy złożyło 876 inwestorów. 08 grudnia zakończyła się emisja Benefit Partners, brak aktualnie informacji o jej wynikach.

Aktualne emisje obligacji znajdziesz w tym miejscu. Chcesz otrzymywać informacje o nowych emisjach i omówienia wybranych emitentów? Zapraszam do Bazy Inwestorów.

Obecnie trwają dwie publiczne emisje obligacji skierowane dla inwestorów indywidualnych. Poniżej krótkie omówienie warunków tych emisji.

Emisja obligacji PKN Orlen seria B

Warunki emisji obligacji PKN Orlen serii B są bardzo zbliżone do emitowanej we wrześniu serii A (PKN0921). A że tamta seria notowana jest na rynku Catalyst powyżej nominału, w rejonach 100,8% – 101,1%, wydaje się, że również obecna seria jest godna uwagi.

Obligacje serii B emitowane są na okres 5 lat (rok dłużej niż poprzednia seria), ich wykup ma nastąpić 08 grudnia 2022 roku (czyli będzie to seria PKN1222). Oprocentowanie obligacji wynosi WIBOR 6M + 1%, czyli na dzień dzisiejszy 2,81%. Odsetki będą wypłacane w okresach półrocznych. Cena nominalna jednej obligacji to 100 zł, a łączna wartość tej emisji wynosi 200 mln zł. Obligacje mają zostać wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst.

Zapisy trwają od 22 listopada do 6 grudnia 2017 roku i nie zostaną skrócone. Aha, tym razem też jest fajna opcja dla inwestorów indywidualnych, a mianowicie zapis mówiący o tym, że zapisy do 100.000 zł nie będą podlegać redukcji.

Za zakup obligacji, czy ich zdeponowanie w innym biurze maklerskim nie jest pobierana prowizja.

Obligacje można zakupić w placówkach DM PKO BP. Do ich zakupu można również wykorzystać rachunek rejestrowy służący do zakupu obligacji skarbowych.

Więcej o tym czy warto i jak kupić obligacje PKN Orlen pisałem w tym wpisie, zasadniczo się nic nie zmieniło, także polecam tamten tekst.

Emisja obligacji Benefit Partners

Drugą spółką, która aktualnie zabiega o względy inwestorów jest Benefit Partners, spółka w której (pośrednio) udziały posiada giełdowa spółka Benefit Systems, operator karty MultiSport.

Benefit Partners została założona w 2011 roku jako spółka zależna Benefit Systems, celem rozwoju segmentu fitness grupy. Przedmiotem działalności jest zakup sprzętu sportowego, a następnie jego dzierżawa do klubów fitness, objętych programem MultiSport, zarządzanych przez podmioty należące do Grupy Benefit lub z nią współpracujące.

W 2017 roku Benefit Partners zwiększa skalę swojej działalności, stąd podwyższenie kapitału w I połowie 2017 roku (na koniec 2016 roku kapitał własny wynosił 100 tys. zł) i program emisji obligacji do kwoty 60 mln zł. Więcej informacji znajdziesz na stronach oferującego obligacje, Domu Maklerskiego Michael / Strom w tym miejscu. Jak zwykle porządnie przygotowany zestaw informacji.

Dziś zapoznam się z memorandum inwestycyjnym i jutro do końca dnia osobom zarejestrowanym w Bazie Inwestorów podeślę krótkie omówienie spółki.

Tymczasem poniżej prezentuję podstawowe informacje dotyczące emisji obligacji Benefit Partners:

Oprocentowanie emisji wynosi WIBOR 3M + 4%, co daje 5,73% w pierwszym okresie odsetkowym. Odsetki wypłacane będą kwartalnie.

Obligacje emitowane są na okres 4 lat, z tym, że po I, II i III roku będzie następować ich amortyzacja po 15% na każdy okres.

Środki z emisji zostaną wykorzystane na finansowanie zakupu sprzętu sportowego, celem jego dalszej dzierżawy.

Wartość emisji wynosi 10 mln zł, wartość jednej obligacji to 100 zł, a minimalny zapis to 25 tys. zł.

Zabezpieczeniem emisji będzie sprzęt sportowy nabyty ze środków z emisji obligacji, a także cesja należności z umów dzierżawy sprzętu.

Zapisy przyjmowane są od 21.11.2017 do 08.12.2017 roku przez DM Michael / Strom.

Jak zwykle komentarze i uwagi Czytelników mile widziane 🙂 . Udanych inwestycji![sgmb id=”1″]

6 komentarzy - “Emisje obligacji PKN Orlen, Benefit Partners

 1. Jacek

  chciałem zakupić obligacje Orlen ale nie mam rachunku maklerskiego w PKO i podobno jego prowadzenie kosztuje 55 zł. Można kupić bez rachunku? Albo wykorzystać darmowych rachunek jaki mamy w mbanku?

 2. Tak można kupić bez rachunku w DM PKO BP. Pisałem o tym tutaj. Zakładamy online r-k rejestrowy dla obligacji skarbowych i on nam służy do wpłaty kasy na te obligacje. Następnie udajemy się do biura DM PKO BP i tam składamy zapis na obligacje, podając numer r-ku do ściągnięcia kasy jako ten rejestrowy, a numer r-ku do zarejestrowania obligacji – nasz główny. Przećwiczone przy poprzedniej emisji.

 3. cj

  KME – jakie macie hmmm odczucia intuicyjne co do spółki?

 4. Jacek

  założyłem ten r-k rejestrowy – ale mam ten sam komunikat, o którym pisał w poprzednim wpisie jeden z forumowiczów: do 30.11.2017 muszę wpłacić pieniądze i kupić jakąś obligacje.
  Ktoś potwierdzi czy wystarczy przelać choćby 1 zł, by r-k pozostał? Nie zamierzam kupować obligacji skarbowych, a środki na zakup obligacji Orlenu będę miał dopioro na początku grudnia

 5. tego na 100% Tobie nie powiem, bo ja akurat kupiłem obligacje. Ale pewnie jak do nich napiszesz / zadzwonisz to Ci odpowiedzą… Pozdrawiam

 6. Aniella

  @cj Co do KME to powiedzmy, że idą jak burza i raczej nie dojście do skutku spekulowanego przejęcia ich przez GetBack im nie zaszkodziło. Nie jest to olbrzym w tej branży ale chyba jako jedni z pierwszych zaczęli coś 'rzeźbić’ za granicą, a wiadomo że kto pierwszy ten lepszy (przynajmniej teoretycznie). Taka ciekawostka: niedługo po debiucie serii na Cat sprzedałam swój skromny pakiecik KME1219 po 104%.

Skomentuj