Trwa emisja obligacji BEST(emisja zakończona), a w związku z tym polecam zajrzeć na strony Rzeczpospolitej do wywiadu przeprowadzonego z prezesem spółki Krzysztofem Borusowskim

A w nim między innymi:

Firmy windykacyjne posiadają ok. 10 mln rekordów. – Docieramy do 30-40 proc. klientów. Oznacza to, że nie docieramy do 6-7 mln ludzi. To jest nieprawdopodobne, że w takim kraju może się „ukryć” tyle ludzi

Jednak porównując sam rynek wierzytelności na świecie, to polski jest bardzo zaawansowany. Jesteśmy jednym z globalnych liderów. Nasze firmy są zauważane na tym rynku i jesteśmy bardzo poważnie traktowani. Polska windykacja ma bardzo dobrą markę.

Wszystkie wierzytelności, które są nieregularne w sektorze bankowym w Polsce wynoszą ok. 17 mld euro. Rynek włoski to niecałe 300 mld euro. – Tam jest teraz dobry moment na wejście.

We Włoszech jesteśmy ponad rok. Jesteśmy bardzo ostrożni, bo na nowym rynku łatwo popełnić błędy.

BEST logo[sgmb id=”1″]

Jeden komentarz - “Emisja obligacji BEST seria T2 – wywiad prezesa Borusowskiego dla Rzeczpospolitej.

  1. By zobaczyć co będzie z windykatorami w czasie kryzysu zadluzeniowego to wartozrobic stress testy jak by spadly wyniki jesli np splaty spadna np. o 20% a oprocentowanie zadłużenia wzrośnie o np. 4%.

Skomentuj