Emisja obligacji zakończona. Zapisy złożyło w niej 216 Inwestorów na kwotę 12,1 mln zł. Zainteresowany nowymi emisjami? Zapraszam do Bazy Inwestorów.

Emisja obligacji GetBack seria PP6

Trwa kolejna, publiczna emisja obligacji GetBack. W ramach zatwierdzonego prospektu emisyjnego obligacji do kwoty 300 mln zł, GetBack wyemitował już papiery o łącznej wartości 244,3 mln zł, z tego 165 mln zł w ofercie kierowanej do inwestorów indywidualnych oraz 79 mln zł w ofercie kierowanej do instytucji finansowych. Tym razem spółka startuje po 15 mln zł.

Podstawowe parametry emisji obligacji GetBack – seria PP6:

Wartość emisji wynosi 15 mln zł, a wartość jednej obligacji to 100 zł.

Oprocentowanie obligacji wynosi WIBOR 3M + 4,4%, co obecnie daje 6,12%. Marża ponad Wibor w porównaniu do poprzedniej emisji została podwyższona o 0,4 punktu procentowego. Natomiast wcześniej oprocentowanie wynosiło WIBOR 3M + 4,2% (a na samym początku +4,4%). Wypłata odsetek następuje co 3 miesiące.

Obligacje zostaną wykupione po okresie 3,5 roku.

Zapisy na obligacje można składać w okresie 19.02 – 28.02.2018 roku. Termin zapisów może zostać skrócony w przypadku przekroczenia dostępnej puli obligacji. Przed zapisem na obligacje należy zapoznać się z prospektem emisyjnym i innymi dokumentami informacyjnymi, które znajdziesz na stronach internetowych GetBack w tym miejscu.

Zapisy na obligacje przyjmują Dom Maklerski Banku Handlowego oraz Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

Emisja obligacji GetBack – podsumowanie

Na bardzo interesujące mnie wyniki grupy GetBack za 2017 rok przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ukażą się one 30 kwietnia. Dotychczasowe dokonania spółki opisywałem na blogu, w tym miejscu znajduje się komplet informacji związanych z GetBack i jej obligacjami.

Z ciekawych informacji dotyczących spółki z ostatnich miesięcy warto wymienić:

  • Otrzymanie przez GetBack ratingu od Fitch Ratings na poziomie B+. Więcej o ratingach pisałem tutaj,
  • Podniesienie perspektywy ratingu przez S&P ze stabilnej do pozytywnej (sam rating pozostaje na poziomie B),
  • 9 lutego 2018 roku GetBack poinformował o podpisaniu z bankiem z siedzibą zagranicą dokumentu dotyczącego udzielenia podmiotowi z grupy GetBack finansowania do kwoty 300 mln zł. Spółka spodziewa się podpisania umów kredytowych wynikających z powyższego dokumentu w terminie 8 tygodni,
  • Spółka regularnie emituje i wykupuje kolejne emisje obligacji w ramach ofert prywatnych. Według prezesa Konrada Kąkolewskiego w samym 2017 roku GetBack wykupił obligacje o łącznej wartości 0,5 mld zł. Zazwyczaj oprocentowanie obligacji w ramach ofert prywatnych istotnie przewyższa oprocentowanie z publicznych emisji obligacji, o czym możesz przeczytać w tym wpisie na gazetagiełdowa.pl.

Na zakończenie przedstawiam wykres obrazujący porównanie publicznych emisji obligacji przeprowadzonych przez GetBack. Kolor niebieski, to oprocentowanie obligacji oferowane przez spółkę. Widać, jak w kolejnych emisjach oprocentowanie to ulegało obniżeniu, by w obecnej emisji powrócić do punktu wyjścia. Kolor pomarańczowy (?) to aktualna rentowność brutto (za Obligacje.pl, według cen zamknięcia z piątku 23.02.2018 roku). I tutaj widać, że aktualna rentowność obligacji przewyższa ich oprocentowanie, czyli ceny na Catalyst znajdują się poniżej nominału.

GetBack - porównanie oprocentowania i rentowności brutto publicznych emisji obligacji
GetBack – porównanie oprocentowania i rentowności brutto publicznych emisji obligacji

Co ciekawe, z publicznych emisji obligacji, aktualnie najwyższą rentowność oferuje seria najbliższa do wykupu, co nie do końca jest zgodne z teorią i efektywnością rynku (w teorii im dłuższy okres do wykupu tym większe ryzyko). Porównując również rentowność poszczególnych emisji obligacji, oprocentowanie obecnie oferowanej serii PP6 wydaje się ustawione na rozsądnym poziomie.[sgmb id=”1″]

2 komentarzy - “GetBack – publiczna emisja obligacji serii PP6

  1. Anonim

    Może update do obecnej sytuacji się pojawi?

  2. Jak widzisz jeszcze 2 miesiące temu spółka miała podwyższane ratingi… Jak tylko będą jakieś oficjalne informacje o spółce, to przygotuję update. Póki co nic nie wiemy…

Skomentuj