We wtorek 17 kwietnia z emisją obligacji serii EF wystartuje spółka PCC Rokita. W tym wpisie przedstawiam parametry emisji obligacji, harmonogram oferty, piszę gdzie można kupić oferowane obligacje, a także porównuję rentowność poszczególnych serii obligacji PCC Rokita.

Parametry emisji obligacji PCC Rokita serii EF

EF, to już 6 emisja z aktualnego prospektu obligacji. Poprzednie miały miejsce w 2017 roku: w maju (5-letnie, seria EA, PCR0622, wpis tutaj), lipcu (5,5 letnie, seria EB, PCR0223, wpis tutaj), w październiku (6 letnie, seria EC, PCR1023, wpis tutaj), w grudniu (6 letnie, seria ED, PCR1223, wpis tutaj), a także w marcu 2018 roku (6 letnie, seria EE, PCR0324, wpis tutaj). Na serię EA zapisy złożyło 598 inwestorów, na EB 517 osób, na EC 584 osoby, a na ED 967 osób (szersze konsorcjum dystrybucyjne), a na EE 1083 osoby. Ciekawe jak będzie obecnie.

Tym razem wartość emisji serii EF wynosi 20 mln zł, cena nominalna jednej obligacji to 100 zł. Zapisy przyjmowane są już od 1 sztuki obligacji i trwają od 17 do 23 kwietnia 2018 roku i nie będą skrócone w przypadku przekroczenia dostępnej puli obligacji. Przydział obligacji nastąpi 24 kwietnia. W maju 2018 roku obligacje powinny zadebiutować na rynku Catalyst.

Parametry finansowe obligacji PCC Rokita seria EF

Parametry oferowanych obligacji prezentują się następująco:

Oprocentowanie stałe 5% w skali roku,
Kwartalna wypłata odsetek,
Wykup obligacji nastąpi po upływie 7 lat, 24 kwietnia 2025 roku,
Obligacje nie są zabezpieczone,
PCC Rokita ma prawo wcześniejszego wykupu obligacji.

W tym miejscu na stronach portalu PCC Inwestor znajdziesz informacje i linki dotyczące emisji obligacji PCC Rokita.

Obligacje PCC Rokita seria EF, harmonogram oferty

Harmonogram oferty obligacji wygląda następująco:

PCC Rokita, harmonogram oferty obligacji serii EF
PCC Rokita, harmonogram oferty obligacji serii EF

Emisja obligacji PCC Rokita seria EF – gdzie kupić obligacje

Obligacje serii EF oferowane są przez konsorcjum dystrybucyjne następujących firm:

Jeżeli posiadasz rachunek IKE lub IKZE w którejś z tych instytucji, możliwy jest również zakup obligacji na konto IKE lub IKZE.

PCC Rokita – aktualna sytuacja spółki

W marcu 2018 roku PCC Rokita opublikowała wyniki finansowe za 2017 rok, na blogu Rynek Obligacji dokonałem ich analizy. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z tym wpisem.

PCC Rokita – porównanie rentowności poszczególnych serii obligacji

Poniżej prezentuję porównanie rentowności brutto (na podstawie danych z Obligacje.pl) poszczególnych serii obligacji PCC Rokita notowanych na rynku Catalyst. Pierwsza seria od prawej, to obecnie oferowana emisja.

PCC Rokita, rentowności brutto (YTM brutto) poszczególnych serii obligacji
PCC Rokita, rentowności brutto (YTM brutto) poszczególnych serii obligacji

Obecnie na Catalyst wszystkie oferty sprzedaży obligacji znajdują się mocno powyżej nominału (od 100,97%) , oferty zakupu zresztą również.

Na korzyść emisji z pewnością działają dobra sytuacja finansowa grupy PCC Rokita, podejście do inwestorów indywidualnych, a także dotychczasowa bezproblemowa obsługa zadłużenia z tytułu obligacji. Szukając czynników ryzyka należy pamiętać, że oprocentowanie obligacji oparte jest na stałej stopie procentowej. Gdyby stopy procentowe w przyszłości istotnie wzrosły, dzisiejsze 5% może być mniej atrakcyjne w porównaniu np. do oprocentowania lokat.

Decyzję, czy kupić dane obligacje oczywiście pozostawiam inwestorowi. Każdy ma inny profil ryzyka i oczekiwania co do inwestycji.

Po szczegółowe informacje związane z ofertą obligacji zapraszam na strony PCC Inwestor.Jeden komentarz - “PCC Rokita – emisja obligacji serii EF

  1. Chyba się tym razem skuszę 🙂

Skomentuj