Przeprowadzona krótko po poprzedniej emisji, oferta obligacji PKN ORLEN serii D tym razem trwała pełen okres czasu, jedynie zapisy z ostatniego dnia zostały zredukowane. Warunki emisji obligacji były takie same, jak prowadzonej miesiąc wcześniej emisji obligacji serii C. Czyli okres 4 lata i oprocentowanie WIBOR 6M + 1,2%.

Co ciekawe, ostatniego dnia prowadzonej emisji serii D, oferowana miesiąc wcześniej seria C (PKN0622) zdążyła zadebiutować na Catalyst stwarzając osobom posiadającym te obligacje w DM PKO BP doskonałą możliwość do arbitrażu. Czyli sprzedaży obligacji PKN0622 na debiucie po 100,6% i złożenia kolejnego zapisu na obligacje prowadzonej nowej emisji. Zresztą już sama sprzedaż po 100,6%, przy założeniu 0,1% prowizji, oznacza 0,5% zarobku w 1 miesiąc, czyli 6% w skali roku (nie licząc odsetek), a taki zarobek jak na obligacje PKN to wartość nie do pogardzenia. Dlatego między innymi lubię obligacje PKN ORLEN 🙂 .

Wracając do emisji obligacji serii D, poniższy wykres pokazuje, że liczba inwestorów nadal dopisuje, natomiast ich apetyt na wielkość pozycji maleje (albo DM PKO BP dociera do nowych, mniej zamożnych klientów).

PKN ORLEN - wyniki emisji obligacji poszczególnych serii
PKN ORLEN – wyniki emisji obligacji poszczególnych serii

PKN ORLEN pozostało jeszcze do zaoferowania 200 mln zł z prospektu obligacji i stosunkowo niewiele czasu ważności prospektu. Spółka deklarowała wykorzystanie prospektu w całości. Można więc ostrożnie zakładać, że jeszcze niebawem będziemy mogli cieszyć się kolejną emisją obligacji PKN ORLEN.

[sgmb id=”1″]

Skomentuj