22 września 2018 roku (sobota) będzie miała miejsce szósta edycja Dnia Inwestora w spółkach grupy PCC. Jak wiecie byłem na poprzednich 2 edycjach (tutaj relacja z poprzedniej). Jest to, z tego co się orientuję, wydarzenie o wyjątkowej skali. Nie znam innej spółki w Polsce, na spotkanie do której przyjeżdżałoby ponad 200 inwestorów indywidualnych. A rosnąca z roku na rok liczba gości chyba pokazuje, że warto tam być.

Dzień Inwestora w grupie PCC – jak wygląda?

Podzielony jest na 3 bloki.

Pierwszy to prezentacje spółek – głównie PCC Rokita i PCC Exol. I nie jest to przedstawianie tylko suchych liczb z raportów finansowych. Co roku prezentujący przygotowują coś nowego – w ubiegłym na przykład skupiali się na jak najprostszym przedstawieniu tego, czym spółki się zajmują. Dodatkowo dowiadujemy się, jaka jest koniunktura w branży, jak wygląda konkurencja, czy kształtowanie się cen surowców – czyli innymi słowy słuchamy o perspektywach dla spółek na kolejne okresy.

Drugi blok to przejazd autobusami po terenie zakładu. W każdym autobusie jest osoba opisująca, jaką instalację widzimy, co nowego zostało zrobione w stosunku do poprzedniego roku itp. Przewodnicy są z różnych działów i często dodają coś „ze swojej działki”.

Po przejażdżce ma miejsce lunch. W swobodnej atmosferze można się bardzo dobrze posilić. Na miejscu są cały czas dostępne osoby z zarządu i spokojnie z nimi można porozmawiać o sytuacji spółek.

5 Dzień Inwestora grupy PCC – prezentacje spółek

Dzień Inwestora w grupie PCC – czy warto?

Już 3 raz z rzędu wstanę w sobotę wcześnie rano, aby pokonać ponad 250 kilometrów drogi z Bydgoszczy do Brzegu Dolnego. To jednoznacznie pokazuje, że moim zdaniem warto.

Na co liczę w tym roku? Chciałbym dokładniej rozeznać się w prowadzonych przez spółkę inwestycjach, ich potencjalnym wpływie na przyszłe przychody spółki. Interesuje mnie, w jaki sposób ceny surowców mają przełożenie na marże spółki. Chcę też więcej dowiedzieć się o inwestycji w Tajlandii.

Liczę też bardzo na spotkania z Czytelnikami bloga, czy innymi blogerami. W zeszłym roku byli na przykład Krzysiek z MarketRevolution, a także Paweł Biedrzycki ze Strefy Inwestorów. Spotkałem się również z kilkoma Czytelnikami.

Jeżeli wybierasz się w tym roku do Brzegu dolnego, daj mi znać. A zarejestrować się możesz na przykład na stronie PCC Inwestor.

Do zobaczenia.[sgmb id=”1″]

6 komentarzy - “Dzień Inwestora w spółkach PCC Rokita i PCC Exol

 1. przemek

  Ja będę, może uda nam się spotkać bo jakoś w zeszłym roku nie wyszło.
  pozdrawiam
  Przemek

 2. Liczę na to. Może założę na siebie coś charakterystycznego 🙂

 3. Przemek

  Zdematerializowane obligacje pcc rokita na głowie niech to będzie Twoj znak rozpoznawczy 😉

 4. pirx

  rok czekałem i znowu nic nie wyjdzie z mojego wyjazdu.
  już nawet myślałem o skrzyknięciu wspólnej podróży.
  pirx

 5. Postaram się o zebranie większej ekipy do PCC. Zobaczymy czy się uda.

 6. Przemek

  Krzysiek – zbieraj, zbieraj – widzimy się w Brzegu 🙂

Skomentuj