Większość Czytelników bloga inwestuje nie tylko w obligacje korporacyjne, ale i w akcje spółek z GPW, dlatego myślę, że wpis ten może Was bardzo zainteresować.

Wraz z pogarszającą się sytuacją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie coraz bardziej rośnie moja chęć do inwestowania w akcje spółek. Przeglądam blogi, portale finansowe, analizy i rekomendacje analityków. I chociaż jest wiele miejsc, gdzie autorzy robią świetną robotę, to nigdzie nie znalazłem miejsca „po mojemu”. A „po mojemu” oznacza, że punktem wyjścia do inwestycji jest fundamentalna analiza spółki. Jeżeli podoba mi się biznes spółki, widzę dobre dla niej perspektywy i wiem, że chciałbym zainwestować w jej akcje, to mam zbadaną najważniejszą sprawę. Dopiero potem patrzę na wskaźniki spółki (czy jest „droga” czy „tania” wskaźnikowo), opinie innych, kurs akcji tej spółki (technika), czy rekomendacje analityków. Najważniejsza dla mnie jest jednak kompletna, fundamentalna ocena danej spółki.

Portal Analiz – kompletne analizy spółek giełdowych

Wizja portalu przedstawiającego analizy fundamentalne spółek połączyła nas z Pawłem Malikiem (gazetagieldowa.pl) i skłoniła do założenia nowego miejsca w sieci poświęconego spółkom z GPW: Portalu Analiz. Na początek przedstawiamy analizy 2 spółek. Analizy dostępne są za darmo, ale po dokonaniu rejestracji w Portalu:

Zapoznaj się z analizą spółki Decora,

Zapoznaj się z analizą spółki PCC Rokita.

I systematycznie mamy zamiar dodawać kolejne analizy. Nie wiemy jak giełda zachowa się w najbliższej przyszłości, ale wierzymy, że naszymi analizami pomożemy Tobie podejmować świadome decyzje i zbudować fajnie zdywersyfikowany, dobrze zarabiający portfel akcji.

Obecnie dostęp do Portalu jest darmowy. Naszą ambicją jest zbudować nowe miejsce w sieci dla Inwestorów Indywidualnych, z analizami, z merytorycznym Forum, z wyjazdami na walne zgromadzenia akcjonariuszy. Wyróżnikiem Portalu ma być pełna niezależność – brak reklam, artykułów sponsorowanych i innych form reklamowych.

Ponieważ nie będą nam płacić emitenci, a chcemy pracować wyłącznie na rzecz i korzyść Inwestorów, docelowo dostęp do Portalu będzie płatny. W naszej ocenie abonament będzie na bardzo rozsądnym poziomie. Nie mamy na dziś presji na zarabianie (mamy swoje źródła dochodów), ale uważamy, że takie podejście pozwoli nam zbudować Portal o dobrej merytorycznej wartości, a także zapewni już na starcie pewien rozsądny poziom dyskusji (brak anonimowych komentarzy na Forum).

Sami jesteśmy bardzo ciekawi, czy nasza inicjatywa przypadnie Wam do gustu, jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z Portalem Analiz.

[sgmb id=”1″]

8 komentarzy - “Portal Analiz

 1. Przemek

  Powodzenia 🙂

 2. Rafa

  Przydałaby się stronka takich analiz spółek zagranicznych, bo polskie strony z spółkami z naszego rynku jest dużo, ale analizy spółek zagranicznych mniej, przynajmniej ja nie znam. Tym bardziej, że za granicą rynki bardziej stabilne, u nas co rok do 3 lat) 20% korekty 😦 a np. w USA ostatnia 20% korekta była 2011..

 3. Michał Z.

  A mnie by interesował abonament do artykułów, które opisują jak długoterminowo inwestować w instrumenty pochodne jak ETFy plus zabezpieczanie takiego portfela instrumentami lewarowanymi (np. przy pomocy Opcji)…

 4. Bardzo fajny cykl „Najlepszych Spółek Świata” prowadzi Daniel z bloga Pamiętnik Giełdowy, polecam:
  http://at-trader.blogspot.com/p/portfel-inwestycyjny.html
  Poza tym wydaje mi się, że jest sporo zagranicznych stronek z analizami spółek z USA, a dla Polski nie ma tego za wiele, a na pewno nie ma wiele z kompletnymi analizami spółek.
  ETF – na dziś tego u nas nie będzie.

  Jeżeli portal okaże się sukcesem, mamy zamiar zapraszać do współpracy kolejnych blogerów więc mam cichą nadzieję, że w przyszłości tematy, które poruszyliście pojawią się na Portalu Analiz 🙂

 5. Rafa

  Mi chodziła o polskie strony z analizami spółek zagranicznych, bo oczywiście za granicą jest dużo takich stron, ale trzeba znać angielski… Pamiętnik Giełdowy znam, bardzo dobry blog, po za tym do głowy przychodzi mi jeszcze day-trader.pl ale to już wszystko…

 6. Dasdas

  Na razie to na tym porlau maly ruch, tzn. malo analiz tygodniowo,, ale jak wzrosnie, dolacze. Pzdr i powodzenia 😉

 7. Dzięki za komentarz. Więcej analiz niż 1 tygodniowo to raczej nie planujemy, bo to nie fabryka masowa, tylko mocno fundamentalne jednostkowe podejście. Wydaje mi się, że abonament 10 miesięcznie / 4 analizy = 2,5 zł za analizę nie jest wygórowany. Dla porównania podobne analizy dla podmiotów profesjonalnych zdarzało mi się robić po 500-1.500 zł.
  Ale oczywiście portal będzie rozwijany, na pewno o forum, a mam nadzieję, że i w przyszłości o nowe treści.

 8. Dasdas

  Dodam jeszcze, że może warto wzbogacić te analizy fundamentalne o analize techniczna – moze to pomoc w znalezieniu lepszej ceny wejscia i wyjscia 🙂 Pozdrawiam

Skomentuj