Ju 49 osób zaufało mi i zakupiło Raport Rankingowy obejmujący 38 spółek, których obligacje notowane są na Catalyst.

Dzięki Rankingowi sprawdzisz, jak silne spółki masz w swoim portfelu obligacji, znajdziesz pomysły na zakup obligacji nowych spółek, czyli zdywersyfikujesz swoje inwestycje. Zbudujesz świadomy, dobrze zarabiający portfel obligacji.

Raport Rankingowy jest to produkt, który chciałbym posiadać w momencie rozpoczęcia przygody z obligacjami korporacyjnymi – w taki sposób go przygotowałem.

Właśnie zakończyłem aktualizację Raportu o wyniki półroczne spółek. Wszystkie wykresy są zaktualizowane, a pod wykresami znajduje się komentarz do wyników spółek wraz z informacją, o ile wyniki przybliżają spółkę do podwyższenia lub obniżenia Rankingu po kolejnych wynikach rocznych.

Dla przypomnienia i wielkim skrócie. Każda spółka opisania jest w następujących obszarach: Krótka historia, przedmiot działalności, akcjonariat, zarząd, audytor. Następnie otrzymuje ocenę punktową za obszary: wielkość firmy, wskaźniki finansowe, ocena biznesu firmy i politykę finansową z punktu widzenia obligatariuszy. W efekcie powstaje Ranking, a łączna liczba punktów klasyfikuje spółkę do jednej ze Stref: Relaksu, Spokoju, Czujności lub Odważnych.

Rankingi wszystkich spółek wizualizuję na zbiorczym wykresie.

Wykres prezentujący Ranking spółek
Wykres prezentujący Ranking spółek

Wracając do poszczególnych spółek tak wygląda strona z wykresami:

Ranking - wykresy i omówienie
Ranking – wykresy i omówienie

A tak wygląda przykładowy Ranking:

Ranking dla przykładowej spółki
Ranking dla przykładowej spółki

Jeżeli inwestujesz swoje prywatne środki w obligacje korporacyjne, w mojej ocenie warto rozważyć zakup Raportu Rankingowego, który umożliwi bardziej świadome zarządzanie swoimi inwestycjami. Zapraszam serdecznie do zakupu Raportu Rankingowego. Gorąco polecam opcję z dostępem do Forum Obligacji.[sgmb id=”1″]

5 komentarzy - “Zaktualizowany Raport Rankingowy już dostępny

  1. Fabian

    Jeśli na obligacjach zdarzają się wtopy – to na Catalyst najczęściej.

  2. Większość obligacji GetBack nie była na Catalyst. O wtopach w niepublicznych emisjach nie jest tak głośno.

  3. gosc

    lada moment będą kolejni… w kolejce pierwsze już jest OT Logistics

  4. Przemek

    Fajny raport, zwięzłe podsumowanie każdej z przeanalizowanych spółek – well done 🙂

Skomentuj