Cześć Remigiusz. Ja już 🙂 To praktycznie darmo za dostęp do takiego raportu i forum. Dzięki info z forum zarobiłem wielokrotnie więcej a także nie wysypałem się z obligacji w marcu / kwietniu tylko zwiększyłem pozycję. 

Mail powyżej to pierwsza informacja zwrotna jaką otrzymałem od posiadacza II edycji Raportu Rankingowego po wysłaniu propozycji odnowienia. Raport I edycji zakupiły 54 osoby, Raport II edycji trafił do 97 osób, w tym 75% osób z I edycji ponowiło zakup (wśród niekupujących byli tacy, co pisali, że chętnie by zostali, ale kasę z obligacji wydali np. na zakup domu 🙂 ).

Raport Rankingowy III edycja – podstawowe informacje

Jak coś się sprawdza, to nie ma sensu wiele zmieniać. I tak póki co jest z Raportem Rankingowym. Zatem fundamenty, czyli jego silnik (wskaźniki, wagi poszczególnych obszarów oceny) pozostaje bez zmian. Za to co roku staram się dokładać dodatkowe informacje. Od debiutu Raport został wzbogacony o takie elementy jak:

  • zbiorcze wykresy Rankingu spółek, również z porównaniem do poprzednich edycji. Łatwo sprawdzisz w jakiej Strefie jest spółka i czy jej ocena rośnie czy spada,
  • tabelę sumaryczną porównującą Ranking spółki z rentownością jej obligacji i pokazującą liczbę transakcji na Catalyst. Patrzysz na Ranking spółki, rentowność jej obligacji, liczbę transakcji na obligacjach i w ten sposób dokonujesz wstępnej selekcji spółki do dalszej analizy,
  • wykres – mapę pokazujący rentowność obligacji spółki versus jej pozycja w Raporcie. Selekcja spółek w sposób „wizualny”,
  • wreszcie pełną tabelę z liczbą transakcji na obligacjach spółek z Raportu i aktualną rentowność danej serii. Jak wiesz już, która spółka Cię interesuje, to w tej tabeli zawęzisz poszukiwania obligacji do tych najbardziej płynnych i najlepiej rentownych.

W obecnej edycji dodam krótki opis moich oczekiwań, jak dana spółka sobie będzie radzić z ryzykami związanymi z Covid-19. Bo w tym roku o wiele bardziej niż w poprzednich istotne jest to co przed nami – sama baza finansowa może okazać się niewystarczająca, gdy biznes się załamie.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o metodologii Raportu, zapraszam do wpisu podsumowującego pierwszą edycję. Z kolei jak wyglądają tabelki w Raporcie i wycinek z forum możesz zobaczyć we wpisie podsumowującym default ZM Kania. Będąc przy defaultach, tak rok temu oceniałem szanse Vivid Games na spłatę obligacji (drugie od końca miejsce w Rankingu):

Vivid Games w Raporcie Rankingowym II edycji
Vivid Games w Raporcie Rankingowym II edycji

Raport Rankingowy III edycji – oferta w przedsprzedaży

Raport Rankingowy oferuję w 3 wersjach:

  • sam Raport + aktualizacje kwartalne po wynikach spółek. Cena 140 zł,
  • Raport + dostęp 12-miesięczny do Forum Obligacji. Na forum możesz się zapytać o każdą spółkę, szukamy okazji na przecenionych obligacjach, ostrzegamy się przed rosnącym ryzykiem. To jest polecana przeze mnie wersja – Raport najlepiej działa „w pakiecie”, gdzie wszystko na bieżąco można omówić. Cena Raportu to 180 zł, ale do momentu oficjalnej premiery możesz kupić go w przedsprzedaży za 150 zł, wykorzystując kupon: FIRST20.
  • jeżeli potrzebujesz dodatkowo indywidualnych konsultacji, to możesz wybrać wersję „deluxe” w cenie 290 zł, ale uczciwie mówię, że na wszystkie pytania i tak znajdziesz odpowiedź na forum (jeżeli zapytasz). Ta opcja jest dla osób, które z jakiś powodów wolą indywidualnie się zapytać.

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem, to zapraszam do „sklepu” i wyboru opcji Polecany z kuponem FIRST20 🙂 .

Uwaga: po zakupie przyjdzie do Ciebie na maila Raport II edycji, nad aktualnym cały czas pracuję i zakładam, że będę go rozsyłał pod koniec najbliższego tygodnia.


Ważne:

W Raporcie nie znajdziesz rekomendacji do zakupu / sprzedaży obligacji spółek. Nie powiem Ci czy warto kupić dane obligacje czy nie. Takie decyzje podejmujesz samodzielnie. W Raporcie znajdziesz ocenę spółki według maksymalnie obiektywnych kryteriów – 60% oceny to dane liczbowe z raportów spółek, 40% to ocena jakościowa według ściśle określonych kryteriów. Nie ma tam miejsca na moje „widzimisię”.

Ranking spółki nie jest żadną gwarancją, że spłaci ona swoje obligacje lub nie. Oczywiście lepszy Ranking to większe prawdopodobieństwo, że tak będzie, ale to jest inwestowanie – tutaj operujemy prawdopodobieństwem, staramy się minimalizować ryzyko – natomiast nie ma żadnej gwarancji odnośnie 100% bezpieczeństwa inwestycji. Ja w swojej historii notowałem już niewypłacalność emitenta i pewnie taka sytuacja w przyszłości również będzie miała miejsce. Zresztą jeżeli czytasz tego bloga i wyniki portfeli, to wiesz o co chodzi 🙂


 

Raport Rankingowy III edycja – podsumowanie

Jak co roku wychodzę z propozycją wsparcia bloga poprzez zakup Raportu Rankingowego – bo tak traktuję tą inicjatywę. Przy okazji otrzymujesz solidną dawkę wiedzy i możliwość dyskusji na forum obligacji.

Jeżeli nie potrzebujesz tego typu narzędzi, to jak dotychczas, wpisy dotyczące wyników portfeli obligacji czy od czasu do czasu analizy spółek nadal znajdziesz bezpłatnie na blogu. Cieszę się, że już 6 lat prowadzę tego bloga i ma on stałe grono Czytelników :).

Aktualnie przeżywamy nerwowość na rynkach, zdecydowana większość inwestorów w marcu zanotowała straty, mój główny portfel też jeszcze jest na 1% minusie. Marcowy krach i ogólnie panująca nerwowość i niepewność co do przyszłości zapewne nie jest w moim sprzymierzeńcem przy sprzedaży Raportu. To sprawia, że w tym roku szczególnie trudno mi przewidzieć ile osób zakupi Raport. Mówiąc szczerze sam jestem bardzo ciekawy jakie jest aktualnie zainteresowanie inwestowaniem w obligacje korporacyjne.

Na szczęście Raport sporządzam również „dla siebie”, w trudnych momentach na rynku pomógł mi nie sprzedawać obligacji, a korzystać z przecen obligacji solidnych emitentów. I wierzę, że Raport obroni się również w 2020 roku.

Udanych inwestycji!

Remigiusz

Skomentuj