Marcowa stopa zwrotu portfela wyniosła +0,34% (czyli około 4% rocznie). Portfel nadal jest bezobsługowy, ale marzec akurat przyniósł kilka wykupów obligacji (Dekpol, Lokum Deweloper, Alior Bank) więc potrzebna jest chwila uwagi na zakupy obligacji. O tym w dalszej części wpisu, a tymczasem chciałem przypomnieć/ poinformować, że stopniowo moja aktywność w zakresie obligacji korporacyjnych będzie przenoszona na Portal Analiz. Docelowo całkowicie planuję zakończyć migrację w czerwcu, a w tzw. międzyczasie na Portalu Analiz możesz np. znaleźć analizy po wynikach 2020 roku grupy KRUK oraz grupy RONSON. Zapraszam na PA, a tymczasem przypomnienie zasad portfela zdywersyfikowanego i omówienie jego wyników:

Zdywersyfikowany portfel obligacji – marzec 2021

Skład portfela na 31.03.2021 roku wygląda następująco:

Portfel zdywersyfikowany – emitenci
Portfel zdywersyfikowany – emitenci

Na początku marca zostały wykupione obligacje Arctic Paper (ATC0821) oraz Dekpol (DEK0321). Na ich miejsce zakupiłem obligacje Dekpol (DKP0824) oraz White Stone Development (WSD0823). Pod koniec marca zostały przedterminowo wykupione obligacje Lokum Deweloper (LKD0621) oraz terminowo obligacje Alior Banku (ALR0321). Na ich miejsce w marcu nic nie zdążyłem kupić, ale robiąc to podsumowanie (już w kwietniu) dokupiłem obligacji CCC (CCC0621) oraz zakupiłem obligacje MCI Management (MCM1223). Historia transakcji według stanu na koniec marca wygląda tak:

Portfel obligacji – transakcje w 2020 roku
Portfel obligacji – transakcje w 2020 roku

Portfel obligacji – skład według branż

Wygląda następująco:

Portfel obligacji według branż
Portfel obligacji według branż

Ryzyko portfela obligacji korporacyjnych

Ryzyko portfela sporządzone na podstawie Stref z Raportu Rankingowego wygląda następująco:

Portfel obligacji – ryzyko
Portfel obligacji – ryzyko

Portfel obligacji – wynik w marcu 2021

Wygląda tak:

Portfel obligacji – wyniki miesięcznie
Portfel obligacji – wyniki miesięcznie

A narastająco w porównaniu z poprzednimi latami wygląda tak:

Portfel obligacji – wyniki narastająco
Portfel obligacji – wyniki narastająco

Przypominam, że Portfel na portalu MyFund możesz obserwować pod tym linkiem. Skład portfela, notowania i wykres jego stopy zwrotu jest również widoczny na tym blogu w prawym menu.

Zdywersyfikowany portfel obligacji – podsumowanie

Portfel realizuje swój cel, jest bezobsługowy i rośnie w oczekiwanym tempie. Niestety przy kolejnych wykupach


Jeżeli chcesz być na bieżąco z wpisami, zapraszam do zapisu na newsletter bloga.

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o ciekawych emisjach obligacji korporacyjnych, zapraszam do zapisu do Bazy Inwestorów bloga.

Jeżeli chcesz mieć dostęp do ciekawych emisji publicznych i prywatnych, warto założyć konto w Domu Maklerskim Michael / Strom – np. poprzez ten formularz. (disclaimer: nie mam kasy z założonych kont – ale DM MS wie, że warto reklamować się na blogu Rynek Obligacji).

Skomentuj