W lipcu wynik portfela wyniósł +0,35%, a za wolne środki kupiłem obligacje Cavatina Holding – to w telegraficznym skrócie. Po wykresy i ich krótki opis zapraszam poniżej.

Zdywersyfikowany portfel – wyniki lipiec 2021 roku

W lipcu portfel wypracował +0,35% (kliknij, aby powiększyć):

Portfel obligacji – wyniki miesięcznie
Portfel obligacji – wyniki miesięcznie

Wartość portfela powróciła powyżej 60 tys. zł i niech dalej sobie rośnie 🙂

Po 7 miesiącach wynik portfela to +2,1% więc portfel „idzie” na 3,6% w skali roku, mam nadzieję, że do końca roku ten wynik uda się nieco „podbić”.

Portfel obligacji – wyniki narastająco
Portfel obligacji – wyniki narastająco

Zdywersyfikowany portfel obligacji – skład

Do portfela dołączyły obligacje Cavatina Holding, CVH1224. Emitent ten niedawno zadebiutował na GPW ze swoimi akcjami, do tego znalazł się również w Raporcie Rankingowym, uważam, że jest ciekawą pozycją na kolejne miesiące.

Portfel zdywersyfikowany – emitenci
Portfel zdywersyfikowany – emitenci

Poniżej cała lista operacji na portfelu w 2021 roku:

Portfel obligacji – transakcje w 2021 roku
Portfel obligacji – transakcje w 2021 roku

Patrząc na branże, to mamy do czynienia z odpływem gotówki i wzrostem udziału deweloperów komercyjnych:

Portfel obligacji według branż
Portfel obligacji według branż

Ryzyko portfela obligacji korporacyjnych

Ryzyko portfela sporządzone na podstawie Stref z Raportu Rankingowego wygląda następująco:

Portfel obligacji – ryzyko
Portfel obligacji – ryzyko

Mamy do czynienia z ciekawą sytuacją: oceniłem spółki, które wcześniej nie miały rankingu i jedna z nich znalazła się w Strefie Odważnych – w którą raczej nie powinienem inwestować. Ale sytuacja jest specyficzna i myślę, że mimo takiej oceny inwestycja w obligacje tej spółki zakończy się pozytywnie.

Przypominam, że funkcjonuje już nowa edycja Raportu Rankingowego, który można kupić jako samodzielny produkt lub w atrakcyjnej cenie (20 zł) w połączeniu z abonamentem w Portalu Analiz (149 zł).  W tym miejscu znajdziesz informacje o nowym Raporcie, serdecznie zapraszam do jego zakupu.

Zdywersyfikowany portfel obligacji – podsumowanie

Powtórzę wpis z poprzedniego miesiąca:

Wiele mądrego do napisania nie mam, czekam na to czy i jak RPP zacznie walczyć z inflacją, co mogłoby być pewnego rodzaju impulsem do zmian na Catalyst (w przypadku podwyżek stóp procentowych). Cieszy fakt, że portfel kolejny rok funkcjonuje bez defaultów.

Na koniec przypomnę jeszcze, że aktywność związana z obligacjami korporacyjnymi stopniowo przenoszona jest na Portal Analiz – w tej sekcji możesz czytać o obligacjach korporacyjnych. Zapraszam też do rejestracji i wykupienia niedrogiego abonamentu w Portalu Analiz – nie lubię się chwalić, ale w tym wypadku napiszę, że warto. Udanych inwestycji!


Jeżeli chcesz być na bieżąco z wpisami, zapraszam do zapisu na newsletter bloga.

Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych emisjach obligacji korporacyjnych? Zapraszam do zapisu do Bazy Inwestorów bloga.

Jeżeli chcesz mieć dostęp do ciekawych emisji publicznych i prywatnych, warto założyć konto w Domu Maklerskim Michael / Strom – np. poprzez ten formularz. (disclaimer: nie mam kasy z założonych kont – ale DM MS wie, że warto reklamować się na blogu Rynek Obligacji).

Skomentuj