Ten wpis również nie będzie zbyt obszerny, bo sierpień był miesiącem wakacyjnym i wielu transakcji nie dokonałem. Tym niemniej udało się zarobić 0,64%, co nadal utrzymuje wyniki bieżącego roku na bardzo satysfakcjonującym poziomie. Po szczegóły zapraszam poniżej.

Portfel obligacji – wyniki sierpień 2021 r.

Wynik sierpnia to +0,64%, po 8 miesiącach jest +4,34%, a 12-miesięczny wynik rolujący to +6,99%. Wyniki zatem są świetne i, co fajne, powtarzalne:

Portfel obligacji – wyniki miesięcznie
Portfel obligacji – wyniki miesięcznie
Portfel obligacji – wyniki narastająco
Portfel obligacji – wyniki narastająco

Transakcje na portfelu obligacji w sierpniu

W ubiegłym miesiącu dokonałem 3 transakcji sprzedaży. Ostatniego dnia miesiąca sprzedałem kupione w poprzednim okresie obligacje Kredyt Inkaso KRI0423, inkasując bardzo fajny zysk. W przypadku CCC0626 również dokonałem dalszej redukcji (ale sprzedało się niewiele obligacji. Sprzedałem również kupione w czerwcu obligacje Echo Investment EC11024 – tu na kursie nie udało się dodatkowo zarobić, a rosnąca inflacja będzie zwiększać presję na przecenę obligacji o stałym oprocentowaniu – stąd decyzja „wyprzedzająca”.

Skład portfela – emitenci, branże i strefy

Portfel według emitentów:

Portfel obligacji – emitenci
Portfel obligacji – emitenci

Według branż:

portfel obligacji – branże
portfel obligacji – branże

I strefy

Portfel obligacji – strefy

Portfel obligacji – podsumowanie

PORTFEL OBLIGACJI – PODSUMOWANIE

Podobnie jak przy portfelu zdywersyfikowanym kopiuję podsumowanie z poprzedniego miesiąca:

Przez ostatni miesiąc na rynku niewiele się zmieniło. Inflacja rośnie, NBP i RPP uznają, że wzrosty nie są „popytowe” więc nie ma co walczyć z rosnącymi cenami. Jak to się skończy tego nie wiem, skupiam się na tym na co mam wpływ, czyli wypracowaniu przyzwoitego wyniku na portfelu.

Jedyne co się zmieniło, to mam trochę więcej gotówki, może zatem we wrześniu kilka transakcji zakupowych się pojawi.


Jeżeli chcesz być na bieżąco z wpisami, zapraszam do zapisu na newsletter bloga.

Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych emisjach obligacji korporacyjnych? Zapraszam do zapisu do Bazy Inwestorów bloga.

Jeżeli chcesz mieć dostęp do ciekawych emisji publicznych i prywatnych, warto założyć konto w Domu Maklerskim Michael / Strom – np. poprzez ten formularz. (disclaimer: nie mam kasy z założonych kont – ale DM MS wie, że warto reklamować się na blogu Rynek Obligacji).

Udanych inwestycji!

Jeden komentarz - “Portfel obligacji – sierpień 2021 r.

  1. Obligi

    Nie wiem czy sprzedaż EC11024 to dobra decyzja. Inflacja nie przerodzi się w jakieś hiper szaleństwo. EC11024 ma 5% to sporo a sama firma też krzakiem nie jest. Drobną część portfela te obligacje mogą zajmować, zwłaszcza że nie trzeba tego co chwilę doglądać.

Skomentuj