Bezobsługowość portfela trwa w najlepsze, we wrześniu nie dokonałem żadnych transakcji, a wynik miesiąca to +0,14% (słabo). Po szczegóły, a w zasadzie wykresy, zapraszam poniżej. Na wstępie przypomnę tylko, że pomału (zapisy trwają do środy, 6 października) kończy się publiczna emisja obligacji BEST, o której więcej możesz przeczytać tutaj.

Zdywersyfikowany portfel obligacji – wyniki we wrześniu 2021 roku

Bardzo szybki przegląd. Wynik miesiąca słaby, co oznacza, że na Catalyst ceny obligacji z portfela średnio nieco spadły.

Portfel obligacji – wyniki miesięcznie
Portfel obligacji – wyniki miesięcznie

Narastająco też jest przeciętnie:

Portfel obligacji – wyniki narastająco
Portfel obligacji – wyniki narastająco

Skład portfela się nie zmienił w porównaniu z poprzednim miesiącem, dodałem za to kolumnę z porównaniem rentowności poszczególnych obligacji miesiąc do miesiąca.

Portfel zdywersyfikowany – emitenci
Portfel zdywersyfikowany – emitenci

Skład portfela według branż także bez zmian:

Portfel obligacji według branż
Portfel obligacji według branż

Zatem i ryzyko portfela się nie zmieniło:

Portfel obligacji – ryzyko
Portfel obligacji – ryzyko

Portfel obligacji – podsumowanie

We wrześniu idea portfela bezobsługowego zrealizowała się w 100%.

Na koniec przypomnę jeszcze, że aktywność związana z obligacjami korporacyjnymi stopniowo przenoszona jest na Portal Analiz – w tej sekcji możesz czytać o obligacjach korporacyjnych. Zapraszam też do rejestracji i wykupienia niedrogiego abonamentu w Portalu Analiz – nie lubię się chwalić, ale w tym wypadku napiszę, że warto. Udanych inwestycji!


Jeżeli chcesz być na bieżąco z wpisami, zapraszam do zapisu na newsletter bloga.

Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych emisjach obligacji korporacyjnych? Zapraszam do zapisu do Bazy Inwestorów bloga.

Jeżeli chcesz mieć dostęp do ciekawych emisji publicznych i prywatnych, warto założyć konto w Domu Maklerskim Michael / Strom – np. poprzez ten formularz. (disclaimer: nie mam kasy z założonych kont – ale DM MS wie, że warto reklamować się na blogu Rynek Obligacji).

Skomentuj