Rentowność brutto portfela zdywersyfikowanego wynosi już ponad 8%, jednakże nadal ciąży mu wycena obligacji korporacyjnych o stałym oprocentowaniu. W efekcie tarcia tych dwóch sił, w marcu portfel zanotował symboliczny zysk 0,02%, od początku roku jest na minusie 0,5%, a za 12 miesięcy jego stopa zwrotu wynosi zaledwie 1,94%.

W marcu, zgodnie z ideą portfela, nie dokonywałem żadnych transakcji. W maju wykupione zostaną obligacje PCC Exol, a w czerwcu obligacje Pekabexu, wtedy będzie okazja do dołączenia nowych papierów do portfela.

Skład portfela obligacji wygląda następująco:

Portfel zdywersyfikowany – skład według emitentów

A tak według branż:

Portfel zdywersyfikowany – branże

Wyniki portfela narastająco:

Podsumowania wielkiego nie ma co pisać, niewiele się zmieniło w tym miesiącu. Cały czas żyję nadzieją, że wojna się skończy, a życie wszystkich i inwestycje wrócą do normalności.

2 komentarzy - “Portfel zdywersyfikowany – marzec 2022 roku

  1. Przemek

    Nie boisz sie trzymać obligacji CCC? Spółka jest bardzo zadłużona

  2. Raczej bym użył słowa „niepokój”. Na plus działa zabezpieczenie – zastaw finansowy na akcjach e-obuwie (https://obligacje.pl/pl/obligacja/CCC0626) oraz to, że obligacje są w portfelach funduszy – będą negocjować i rolować obligacje, jak coś złego się będzie działo – więc zakładam, że da się z tych papierów wyjść z niedużą stratą (jakby co).
    Ale tak czy owak, w ciągu miesiąca będzie nowa wersja Raportu Rankingowego – zobaczę co mi z danych i analizy wyjdzie i wtedy podejmę decyzję co dalej.

Skomentuj