Maj to kolejny miesiąc wzrostu rentowności portfela, ale nie jego wyników. Aktualna rentowność wynosi już 10,2% wobec 8,8% miesiąc wcześniej i 8,3% dwa miesiące temu. W maju zostały wykupione stałokuponowe obligacje PCC Exol, sprzedały się też atrakcyjnie obligacje Pekabex, a na ich miejsce weszło 2 nowych emitentów z obligacjami o oprocentowaniu zmiennym – daje to pewną nadzieję, że portfel w końcu zacznie przyzwoicie zarabiać.

Majowy wynik portfela to +0,13%, a od początku roku portfel traci -0,09%. Ile można czekać na wzrosty 🙂 .

Skład portfela na 31.05.2022 roku wygląda następująco: 

Jak już wspomniałem, w maju miał wykup obligacji PCC Exol (PCX0522), a do tego sprzedały się z ujemną rentownością obligacje Pekabex (PBX0622), których wykup zresztą i tak nastąpił by w czerwcu.

Na miejsce tych emitentów do portfela dołączyły obligacje Lokum Deweloper (LKD0623) oraz obligacje WB Electronics (WBE1023). WB Electronics to nowy emitent w moim portfelu inwestycyjnym, więcej o spółce możesz przeczytać na Portalu Analiz tutaj.

Skład portfela według branż wygląda tak:

I spojrzenie na wyniki narastająco w porównaniu do mojego Portfela głównego oraz do indeksu obligacji skarbowych TBSP. Główny portfel też słabo sobie radzi, TBSP wydaje się łapać oddech.

Wreszcie aktualizacja Stref ryzyka według metodologii Raportu Rankingowego:

Jest już wydana jego wersja 1.0 po wynikach spółek za 2021 rok. W tym miejscu możesz przeczytać więcej o Raporcie i o tym, jak go korzystnie nabyć. Zachęcam.

Patrząc na listę obligacji w portfelu zdywersyfikowanym – kolejne wykupy obligacji dopiero na jesieni więc następne wpisy raczej nie będą obfitowały w treści.

Na koniec już tradycyjnie zapraszam Cię do dołączenia do społeczności Portalu Analiz, gdzie dyskutujemy o akcjach, obligacjach i nie tylko. Abonenci Portalu Analiz mogą również nabyć Raport Rankingowy w najbardziej korzystnej cenie.

Udanych inwestycji! Remigiusz

Skomentuj