W lipcu portfel zarobił 0,26%, czyli nadal bardzo słabo. Oczekiwane przeze mnie przesilenie jeszcze nie nastąpiło. Po 7 miesiącach 2022 roku portfel jest zaledwie 0,57% na plusie.

Zgodnie z ideą portfel pozostaje bezobsługowy, w lipcu nastąpiła tylko 1 transakcja na miejsce wykupionych obligacji, za to po sporządzeniu podsumowania, już w sierpniu dokonałem jeszcze jednej transakcji, o czym poniżej.

Portfel zdywersyfikowany – skład

Skład portfela zdywersyfikowanego wygląda następująco:

W lipcu na miejsce wykupionych przedterminowo obligacji Ghelamco GHE0623 zakupiłem obligacje Ghelamco GHI1224. Dodatkowo widząc powyższą tabelę i rentowność brutto obligacji Echo Investment ECH1022 na poziomie 6,3% zdecydowałem się nie czekać do wykupu i sprzedałem je na rynku, dokupując za nie obligacji Lokum Deweloper LKD0623 (transakcja z sierpnia, stąd nie odzwierciedlona w powyższej tabeli).

Po wydaniu gotówki, zakupie obligacji z wyższą rentownością, oczekiwana rentowność brutto portfela (roczna stopa zwrotu) wynosi 11% – i oby portfel zaczął w końcu ją realizować 🙂 .

Skład portfela według branż wygląda tak:

A tak jego wyniki w ujęciu narastającym:

Niezłe odbicie na indeksie obligacji skarbowych TBSP zanotowaliśmy w lipcu, mam nadzieję, że spadek rentowności „skarbówek” przełoży się na poprawę sentymentu dla obligacji korporacyjnych opartych o stałą stopę procentową i w efekcie na stopę zwrotu z całego portfela.

I na koniec tradycyjne aktualizacja stref ryzyka z Raportu Rankingowego (tu więcej informacji o Raporcie):

Na koniec już tradycyjnie zapraszam Cię do dołączenia do społeczności Portalu Analiz, gdzie dyskutujemy o akcjach, obligacjach i nie tylko. Abonenci Portalu Analiz mogą również nabyć Raport Rankingowy w najbardziej korzystnej cenie.

Udanych inwestycji! Remigiusz

Skomentuj