W dniu dzisiejszym (29 maja 2023 roku) z publiczną emisją obligacji wystartowała spółka KRUK. Seria AN4 ma wartość do 50 mln zł i warunki dokładnie takie same jak poprzednie emisje. Jedyną różnicą w porównaniu do poprzednich ofert jest poszerzenie konsorcjum dystrybucyjnego.

Poprzednio uplasowane emisje (KRU1127 i KR10228) są już notowane na Catalyst z cenami powyżej nominału, co pozwala oczekiwać również poprawnego debiutu obecnej oferty.

KRUK to duża spółka giełdowa, od zeszłego roku wchodzi już w skład indeksu WIG20. Grupa ma za sobą długą i solidną historię emisji obligacji, a jej obecna kondycja finansowa również wygląda poprawnie.

Więcej o warunkach emisji i sieci dystrybucji napisałem na Portalu Analiz w tym wpisie. Znajdziesz tam również linki do oferty, a także do analizy finansowej KRUK po wynikach 2022 roku.

Udanych inwestycji!

7 komentarzy - “KRUK – emisja obligacji

 1. cj

  Remigiusz, a co sądzisz o zamieszaniu wokół odsetek od obligacji?

 2. chodzi Ci o podatek od odsetek – temat sprzed kilku miesięcy?
  Żadne zamieszanie nie jest dobre i nie pomaga w rozwoju rynku, ale taki mamy klimat (kraj). Początkowo byłem zły na mdm, że przestał pobierać podatek, ale na chłodno myśląc to jest korzystne dla nas, do tego mdm zadeklarował, że będzie excela udostępniał z danymi do podatku więc jak to zwykle bywa: dostosuję się.

 3. Zbyszek

  Zamieszania ciąg dalszy. Włąsnie wczoraj cdm pekao zwrócił mi podatek za odsetki pobrane w kwietniu i maju. Widać zmienili zasady pobierania. Ale wyglada, że część będzie po staremu, część po nowemu.

 4. Adam

  Przepraszam, ale o co chodzi? Chyba jestem nie w temacie. Czy teraz już domy maklerskie nie będą podsyłać PIT8C?

 5. Zbyszek

  To rzeczywiście granat. Liczyłem, że mimo zamieszania będzie to w miarę korzystne, ale brak ujęcia tego w pit8c to jakis kretynizm. Sam wrzucam wszystko w excela i jakoś dojdę do ładu, ale tylko jak będą jakieś zasady. A jesli same biura maklerskie rozliczają to w różny sposób dla różnych okresów roku i brak pewności czy ujmą to czy nie w pit8c to może być kupa roboty i brak pewności czy jeszcze trzeba się będzie tłumaczyć i poprawiać to w urz, skarbowym.

 6. cj

  Panowie, podstawowa rzecz: ani nie wiadomo, gdzie ten podatek wpisac, ani nie wiadomo, czy da się go czymś kompensować. I dalej cisza w temacie.

Skomentuj