Z emisją obligacji serii HC wystartowała spółka PCC Rokita. Oprocentowanie obligacji oparte jest o stawkę WIBOR 3M, która powiększona będzie o marżę w wysokości 2,8 punktu procentowego. Przy WIBOR 3M wynoszącym 5,85% oprocentowanie obligacji wyniosłoby 8,65%.

Obligacje emitowane są na okres 5 lat i 3 miesięcy, ich planowana data wykupu to 6.06.2029 r.

Zapisy na obligacje trwają od 22 lutego do 5 marca, a składać można je w: Dom Maklerski BDM, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Michael / Ström Dom Maklerski, Noble Securities.

Więcej o emisji obligacji, o grupie PCC Rokita przeczytasz w tym wpisie na Portalu Analiz. Znajdziesz tam również porównanie rentowności obligacji już notowanych na rynku Catalyst. Zapraszam do lektury.

Udanych inwestycji!

5 komentarzy - “PCC Rokita – emisja obligacji HC

 1. Anonim

  Czy można zapisać się na te obligacje ze środków w ramach konta IKE/IKZE?

 2. Anonim

  @Anonim – można, o ile biuro w którym masz konto IKE/IKZE umożliwia złożenia zapisu na te obligacje w ofercie publicznej (np. DM BOS).

 3. Anonim

  No właśnie mam IKE/IKZE w bossie, ale zastanawiam się czy to nie łamie jakichś założeń IKE IKZE? Do tych wątpliwości skłoniło mnie to, że muszę zaakceptować oświadczenie, gdzie jest napisane:
  „Dom Maklerski BOS nie ponosi odpowiedzialności w przypadku gdyby opłacenie oferowanych papierów wartościowych poprzez przelew środków pieniężnych z rachunku pieniężnego służącego do obsługi rachunku papierów wartościowych, który stanowi indywidualne konto emerytalne w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych oraz indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego, zostało uznane za niezgodne z przepisami prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności z postanowieniami Ustawy lub sprzeczne interpretacjami uprawnionych organów administracji w tym szczególności organów podatkowych, jak też za ewentualne konsekwencje prawne w tym w szczególności kary administracyjne z tym związane.”

  Nie bardzo rozumiem co może być uznane za niezgodne z przepisami prawa 🙂

 4. Anonim

  Spokojnie możesz się zapisywać.

 5. Anonim

  Nieźle. Obniżona marża a i tak ponad 70% redukcji. Pewnie przy następnej będzie 2,5% marży.

Skomentuj