Kolejny miesiąc na plusie dla portfela zdywersyfikowanego, choć ponownie z raczej skromnym wynikiem +0,42%. Poniżej krótkie spojrzenie na wyniki portfela, jego skład i najważniejsze wydarzenia w kwietniu.

Portfel zdywersyfikowany – skład, transakcje, ryzyko

Dawno nie przypominałem idei portfela, zatem wklejam poniżej odpowiedni akapit:

Wracając do tematu, wyniki portfela narastająco prezentują się tak:

W kwietniu zostały wykupione obligacje RONSON RON0424 i to jedyna zmiana w portfelu, którego skład według emitentów wygląda tak:

Wolną gotówkę wydam po publikacji Raportu Rankingowego (druga połowa maja), gdy uaktualnię ratingi spółek. Wtedy też nie wykluczam drobnych korekt w składzie portfela, gdyby ocena którejś ze spółek uległa mocnemu pogorszeniu.

Skład portfela według branż, niestety sektor deweloperski dominuje:

I spojrzenie na Strefy według Raportu Rankingowego, jeszcze tego „starego”:

Podsumowując, cieszy kolejny miesiąc na plusie, martwi natomiast niski poziom wzrostu wartości portfela. Miesiąc temu zastanawiałem się nad dalszym sensem jego prowadzenia, dziękuję za pozytywny odzew, portfel będę zatem prowadził dalej, mam nadzieję, że inflację da się przegonić 🙂 .

Udanych inwestycji!

2 komentarzy - “Portfel zdywersyfikowany – kwiecień 2024 roku

  1. Anonim

    Jeżeli można to proszę o wyjaśnienie, dlaczego w tym portfelu pozostały obligacje GHELAMCO.

    pozdrawiam

  2. To jest portfel w którym nie wykonuję gwałtownych ruchów. Nie boję się o wypłacalność naszego Ghelamco w najbliższym czasie, a decyzję podejmę na podstawie ratingu spółki w nowym Raporcie Rankingowym (czyli jeszcze w maju).

Skomentuj