Zakończył się kolejny miesiąc i był to kolejny okres „na plusie”, tym razem portfel zarobił 1,22%. Poniżej spojrzenie na wyniki i transakcje z ubiegłego miesiąca.

Portfel obligacji – wynik maja 2024 roku

Wykres z miesięcznymi wynikami:

I spojrzenie na wyniki narastająco:

Jest ok, wartość portfela systematycznie rośnie i wyprzeda inflację, fundusze czy indeks obligacji skarbowych.

Portfel obligacji – skład, transakcje, ryzyko

Zbyt wiele wydarzeń w portfelu nie było, a te co miały miejsce wynikały w dużej mierze z niedopatrzenia 🙂 Otóż pod koniec kwietnia wystawiłem kilka serii obligacji na sprzedaż, aby uzbierać na podatek od zysków giełdowych. Potrzebowałem jednej transakcji i ta się w kwietniu zrealizowała, ale zapomniałem anulować pozostałych zleceń i tak oto sprzedało mi się trochę obligacji BEST (BST0228) i DEKPOL (DKP0626). Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, gotówkę wykorzystałem na dokupienie obligacji VINDEXUS (VIN0127).

W portfelu pozostaje 5% gotówki, większa jej część to „pożyczka” ze sprzedanych obligacji na zapłatę podatku, powinna w czerwcu zostać spłacona.

Portfel według branż niewiele się zmienił (wymiana BEST na VINDEXUS):

W związku z nową edycją trochę się pozmieniało w zakresie Stref Raportu Rankingowego i jest to zmiana raczej na plus. Zniknęła Strefa czujności, wygląda, że w portfelu miałem spółki, które poprawiały swoje wyniki i w konsekwencji ranking:

Tradycyjnie zachęcam do zapoznania się z ofertą Raportu Rankingowego (link), najlepiej oczywiście w połączeniu z dostępem do Portalu Analiz – portalu tworzonego przez inwestorów dla inwestorów.

Podsumowując, cieszy kolejny miesiąc na plusie, skład portfela też wygląda w miarę sensownie, mam nadzieję, że podobnie będzie z wynikami w kolejnych okresach.

Udanych inwestycji!

3 komentarzy - “Portfel obligacji – wynik w maju 2024 roku

 1. Anonim

  Cześć Remigiusz. Od jakiegoś czasu obserwuję Twój portfel oraz portal i robisz świetną robotę 🙂 Czy posiadasz w swoim portfelu obligacji polskich emitentów notowane w Euro? Widzę, że coraz więcej firm emituję dług w euro i że obligacje te są notowane na Catalyst. Orientujesz w jaki sposób można takie obligacje kupić na rynku wtórnym, bo w biurze maklerskim mBanku niestety nie ma możliwości ich zakupu.

 2. Wyżej w tabelce z emitentami masz z dopiskiem _EUR, to te obligacje w EUR.
  Kupuję je poprzez DM MS, który gorąco polecam (niskie prowizje i szeroka oferta): https://www.rynekobligacji.com/2023/01/michael-strom-dom-maklerski-partner-bloga-rynek-obligacji/

 3. Anonim

  Hej
  Co myslicie o kolejnej emisji Cavatiny ,niektore ich obligacje mozena kupic na giełdzie grubo ponizej nominału np po 99.4 ,czy nie uwazacie ze ,,płyną,, zbyt szeroko ?

Skomentuj