Trwa publiczna emisja obligacji BEST, seria AF2. Emitent oferuje papiery wartościowe o wartości do 100 mln zł, z możliwością zwiększenia do 160 mln zł.

Obligacje pięcioletnie są oprocentowane według zmiennej stopy WIBOR 3M powiększonej o marżę od 3,00% do 3,30%.

Zapisy trwają od 6 do 19 maja 2026 roku (link do emisji), a minimalna kwota inwestycji wynosi 100 zł. Po więcej szczegółów odnośnie emisji i emitenta zapraszam do tego wpisu na Portalu Analiz.

 

16 komentarzy - “BEST – emisja obligacji serii AF2

  1. Anonim

    BEST oferuje również możliwość wymiany jeśli ktoś ma 0128… zastanawia mnie czy jest to zatem jednoznaczne z tym, że ogłoszą kolejny wcześniejszy wykup? Nie ma oficjalnej informacji.

  2. SirBankster

    Cena emisyjna 1 obligacji to 1000 pln wiec minimalny zapis to też 1000 pln.

    a co do pytania o wcześniejszy wykup 0128 – jeśli popyt dojdzie do 160 mln to raczej pewne jest ze wykupią wcześniej. Aczkolwiek to tylko spekulacje.

  3. Anonim

    Wykupią czy nie wykupią – ja swoje sprzedałem i zamieniłem na inne, nie będę ryzykował utraty kolejnych procentów po numerze z seriami 07 i 02. Sprzedałem średnio po 102 z kawałkiem i pożegnałem się z Bestem. Nowej badziewnie oprocentowanej emisji nie potrzebuję, są lepsze okazje.

  4. Anonim

    Jakież to ciekawe okazje? 🙂

  5. Anonim

    np vin0329, który długo można było kupić w znacznych ilościach w okolicach 100,50, marża 4% , to niebo wyżej od nowego bestu, dodatkowo sprzedaż po 102 umyliło spadek marży na rok z okładem, zresztą ryzyko wykupu zerowe bo to nowa seria,

  6. Anonim

    Ja kupiłem Besta na rynku przy rentowności powyżej 7%. W emisji nie biorę udziału, bo będzie gorzej.

  7. Jajo

    A powiedzcie mi, bo widzę duża podaż na 101 kri1128, one są do wcześniejszego wykupu? Marza 4,2, to obecna emisja nieopłacalna?

  8. Anonim

    Dzięki za odp. Tak, na VIN się załapałem po 100,25, później po 100,50, ale później chciałem dokupić i już po 100,49, więc odpuściłem. Teraz właśnie nie wiem gdzie ulokować trochę środków. Było ostatnio tyle wczesnych zakończeń, że… ech.

  9. Anonim

    Panowie z Bestu trochę się zagalopowali. Skarbówki dzisiaj prawie 6% 10letnie, a oni marżę dają 3% ? To jest dołek aktualnie, kompresji marż raczej już nie będzie, kto obecnie kupuje, kupuje według mnie najgorsze serie obligacji.

  10. Anonim

    Czy możesz podać jaki konkretnie instrument mam zakupić, żeby mieć tą sześcioprocentową rentowność na obligacjach skarbowych? I żebym mógł to kupić w moim biurze maklerskim.

  11. Anonim

    Nie wiem dlaczego, ale M/S nie pozwala na zakup obligacji Skarbu Państwa (hurtowych, naturalnie). Mają tylko jakieś serie covidowe. Gdzie kupujecie hurtowe skarbówki?

  12. Kiedyś w tą serię inwestowałem: https://obligacje.pl/pl/narzedzia/kalkulator-rentownosci,symbol-FPC1140, jak widzę obecnie 5,84% brutto, które możesz zabezpieczyć na kilkanaście lat do przodu (co jest oczywiście również ryzykiem).
    Natomiast trudno oczywiście porównywać serię opartą na WIBOR z serią o stałym oprocentowaniu.

  13. Anonim

    FPC0235 ma obecnie 5,92% brutto i krótszy okres do wykupu.

  14. Anonim

    A nawet 6,03% , wcześniej obligacje.pl po złej cenie wyliczył rentowność.

  15. Anonim

    Remigiuszu, faktycznie covidówki mają rentowność 6% i ciut powyżej. Czy uważasz, że to dobra alternatywa dla 10-latek detalicznych? Ogólnie mamy wyprzedaż długu i może coś grubszego się święci? Jaki masz pogląd na rynek długu obecnie? Nie tykać? Trochę kusi zablokowanie sobie rentowności na 6%.

  16. pojadę klasykiem: trudno jest przewidywać, a szczególnie przyszłość 🙂
    patrząc historycznie, zabezpieczone 6% rocznie nie wydaje się złe, z drugiej strony jak przyjdzie duża inflacja, to faktycznych zysków z tego nie będzie. Ale to pewnie dotyczy wszystkich obligacji, bo ostatnie lata pokazały, że te oparte na WIBOR też nie zabezpieczają skutecznie przed skokami inflacji…

Skomentuj