Jak zacząć inwestować w obligacje – poradnik

Emil Szweda, właściciel portalu Obligacje.pl i Remigiusz Iwan (ja), autor bloga Rynek Obligacji postanowiliśmy połączyć swoje siły i podzielić się z obecnymi i przyszłymi inwestorami wiedzą dotyczącą rynku kapitałowego, a w szczególności rynku obligacji przedsiębiorstw, którą to wiedzę zdobywamy już od wielu lat.

W efekcie tej współpracy stworzyliśmy poradnik w formie ebooka pt. „Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne”. Poradnik dotyka każdego z aspektów inwestowania w obligacje przedsiębiorstw. Poradnik ten jest inicjatywą edukacyjną i niekomercyjną, jest oddaniem naszego wkładu w rozwój rynku obligacji korporacyjnych, który po prostu uwielbiamy.

Poradnik pobierzesz poprzez ten link.

Poradnik jest całkowicie bezpłatny, nie wymaga rejestracji, czy zostawiania danych osobowych. Liczę, że gdy okaże się on dla Ciebie interesującą lekturą, wrócisz po więcej treści na stronę tego bloga i zapiszesz się na blogowy newsletter lub polubisz profil bloga na Facebook. Bardzo mi pomożesz udostępniając ten poradnik swoim znajomym i innym osobom zainteresowanym inwestowaniem na rynkach kapitałowych.

Jak zacząć inwestować w obligacje – dyskusja na blogach

Poniżej znajduje się lista wpisów z blogosfery związanych z poradnikiem i rynkiem obligacji przedsiębiorstw w ogóle. Gorąco zachęcam do dyskusji pod tymi wpisami:

Bardzo dobry wpis Grzegorza na stronie przegląd-finansowy.pl, podkreślający ryzyko inwestowania w obligacje korporacyjne.

O poradniku wspomina Zbyszek z bloga App Funds w tym wpisie.

Temat obligacji korporacyjnych i poradnika porusza również Grzegorz na blogu Męskie Sprawy.

Bardzo ciekawa polemika o obligacjach korporacyjnych z Michałem z bloga mojaprzyszlaemerytura.pl, dziękuję.

Proszę również pamiętać, że poradnik został napisany w celach edukacyjnych, a zawarte w nim treści nie mają charakteru rekomendacji inwestycyjnych. Pobierz poradnik:

Poradnik Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjneInicjatywy takie, jak ta pomagają w rozsądnym inwestowaniu i rozwoju rynku obligacji przedsiębiorstw, mam do Ciebie prośbę o pomoc w dotarciu z poradnikiem do jak największej liczby osób, np. udostępniając tą informację Twoim znajomym.