To już szósta edycja Raportu Rankingowego, czyli zestawienia w którym oceniam emitentów obligacji korporacyjnych z Catalyst.

Dla osób, które inwestują w obligacje korporacyjne Raport Rankingowy (RR) to narzędzie, które znacznie ułatwia to wyzwanie. Dzięki RR możesz sprawdzić jak silne spółki masz w swoim portfelu obligacji, znajdziesz pomysły na zakup obligacji nowych spółek (dywersyfikację inwestycji), a także świadomie zbudujesz portfel dobrze zarabiających obligacji. Jest to narzędzie, które sam chciałbym posiadać zaczynając inwestycje w obligacje korporacyjne – w ten sposób właśnie je przygotowałem i nadal pomaga mi w podejmowaniu decyzji o zakupie obligacji korporacyjnych.

Metodologia oceny spółek w Raporcie sprawdziła się i od jego powstania jest niezmienna.

Podobnie jak rok temu, RR można zakupić jako osobny produkt, bądź w bardzo korzystnym połączeniu z dostępem do Portalu Analiz.

Poniżej krótko opisuję funkcjonalności Raportu Rankingowego, a także sposoby możliwości jego nabycia.

Raport Rankingowy – jak wygląda?

Główne zadanie RR to ocena kondycji finansowej 29 spółek, których obligacje notowane są na Catalyst.

W raporcie na chwilę obecną ocenionych jest 29 spółek: ANWIM, AOW FAKTORING, BEST, CAVATINA HOLDING, CCC, COGNOR, CYFROWY POLSAT, DEKPOL, DEVELIA, DOM DEVELOPMENT, ECHO INVESTMENT, GHELAMCO INVEST, GRENEVIA, KGHM POLSKA MIEDŹ SA, KRUK, LOKUM DEWELOPER, MARVIPOL DEVELOPMENT, MCI CAPITAL ASI, PCC EXOL, PCC ROKITA, PKN ORLEN, POLSKI HOLDING NIERUCHOMOŚCI, PRAGMAGO, ROBYG, RONSON, UNIDEVELOPMENT, VICTORIA DOM SPÓŁKA AKCYJNA, VOXEL, WB ELECTRONICS.
W przypadku 4 spółek czekam na wyniki roczne: ARCHE, INDOS, KREDYT INKASO, WHITE STONE DEVELOPMENT
W trakcie roku dodam 2 kolejne spółki, tak aby łącznie było 35 podmiotów ocenionych.

Aktualizacje: przewiduję aktualizacje ad hoc po wynikach rocznych spółek-maruderów, aktualizacje dla wszystkich spółek po wynikach półrocznych (październik 2023 r.) oraz 2-3 zestawienia rentowności obligacji z Catalyst – z poszukiwaniem ciekawych inwestycji pod kątem zysk/ryzyko.

Co ważne, ocena w RR ma miejsce z punktu widzenia obligatariusza, a nie akcjonariusza – większość analiz rynkowych czy rekomendacji dla spółek dotyczy inwestycji w ich akcje.

Wygląd RR szczegółowo opisałem przy okazji ubiegłorocznego raportu – warto zajrzeć do tego wpisu.

Tym razem napiszę trochę o metodologii oceny spółek.

Raport Rankingowy – metodologia

Poniżej screeny opisujące metodologię oceny spółek w RR (kliknij aby powiększyć):

Raport Rankingowy – podsumowanie, jak kupić?

Ten Raport stara się być przewodnikiem – wskazywać ciekawe, solidne spółki i ich obligacje, które oferują najwyższą rentowność. Oczywiście Raport Rankingowy nie ma patentu na „nieomylność” i nie zastąpi samodzielnego podejmowania decyzji inwestycyjnych, ale w mojej ocenie może pozytywnie wpłynąć na ich jakość.

Serdecznie zapraszam do zakupu VI edycji tego narzędzia. Możesz to zrobić na 2 sposoby:

  1. Dokonać zakupu Raportu na dedykowanej stronie (link), w cenie 149 zł,
  2. Dokonać zakupu Raportu „w pakiecie” z abonamentem w Portalu Analiz. Sam abonament w PA kosztuje 249 zł, Raport + Abonament możesz zakupić w cenie 298 zł.
    Jak tego dokonać w praktyce? Za 249 zł nabywasz roczny abonament w Portalu Analiz (link), wchodzisz na Forum Obligacji Portalu po kupon 100 zł na Raport (link). I na stronie zakupu Raportu Rankingowego wpisujesz kupon rabatowy.

Na Portalu Analiz rozwijam forum obligacji korporacyjnych, to tam piszę o spółkach, o swoich przemyśleniach i transakcjach. Portal Analiz to miejsce grupujące fantastycznych ludzi z różnych dziedzin życia połączonych pasją inwestowania nie tylko w obligacje. Chciałbym, aby każdy Czytelnik bloga Rynek Obligacji i posiadacz Raportu Rankingowego tam trafił.

Przypominam również, że oferuję gwarancję satysfakcji, jeżeli z jakiegoś powodu Raport się Tobie nie spodoba, oddaję kasę bez pytania o przyczynę.

Zapraszam do zakupu Raportu, a jeżeli chcesz się o coś dopytać przed zakupem, do kontaktu ze mną.

Dziękuję za zaufanie i życzę udanych inwestycji!

Remigiusz Iwan

Skomentuj