Misją bloga jest dostarczanie indywidualnym inwestorom niezależnych analiz i informacji dotyczących rynku obligacji przedsiębiorstw.

Blog koncentruje się na rynku Catalyst, jego Czytelnikami są obecni, jak i potencjalni inwestorzy. Blog ma charakter edukacyjny, ma pomóc inwestorom podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje inwestycyjne. Propaguję rozsądne inwestowanie, nie angażuję się w pośrednictwo w sprzedawaniu emisji obligacji. Koncentruję się na dostarczaniu Czytelnikom bloga wartościowych treści. Realizacja założonych celów możliwa jest dzięki nawiązaniu długoterminowej współpracy z Partnerami Bloga.

Ważnym aspektem prowadzenia bloga jest jego misja edukacyjna. Celem bloga jest edukacja inwestorów indywidualnych (świadome inwestowanie), a także promowanie (wraz z Partnerami bloga) najlepszych praktyk rynkowych. W tym celu autor, wspólnie z Emilem Szwedą, przygotował darmowy poradnik pt. „Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne” (ponad 5.000 pobrań), opracował Indeks Rynku Obligacji, a także prowadzi publiczny portfel obligacji. Stworzył także pierwszy w Polsce Ranking Spółek – emitentów obligacji korporacyjnych.

Statystyki bloga wg Google Analytics za marzec 2018 roku zaprezentowano na poniższym rysunku, bloga odwiedza ponad 7 tysięcy użytkowników miesięcznie. Zwraca uwagę duże zaangażowanie Czytelników (ponad 3 strony na sesję, ponad 2 minuty średni czas trwania sesji), jak również niski współczynnik odrzuceń. Czytelnikami bloga są wyłącznie osoby zainteresowane inwestowaniem w obligacje korporacyjne.

Statystyki bloga Rynek Obligacji za miesiąc marzec 2018
Statystyki bloga Rynek Obligacji za miesiąc marzec 2018

Dodatkowo na newsletter bloga zapisanych jest ponad 700 osób, informacje do Czytelników wysyłane są z reguły po każdym nowym wpisie na blogu. Open rate wynosi pomiędzy 30-40%. Blog posiada również blisko 800 fanów na profilu Facebook.

Nowością na blogu jest Baza Inwestorów – powstała w marcu 2017 roku, obecnie zrzesza ponad 270 zarejestrowanych osób, które zgłosiły chęć otrzymywania informacji o nowych emisjach obligacji, podając swoje Imię, Nazwisko, adres mailowy, nr telefonu i preferowaną kwotę inwestycji. Do tych osób wysyłane są omówienia nowych emisji obligacji.

Możliwe formy współpracy

Prowadzenie bloga powoduje nieco bardziej bezpośredni kontakt z Czytelnikami niż standardowy serwis informacyjny. Z wieloma osobami wymieniam maile, korespondencję na Facebooku. Wszystko to powoduje, że reputację bloga określam jako powyżej przeciętnej, a to z kolei wymusza staranne dobieranie przekazu promocyjnego, w szczególności dopasowując go do emitenta obligacji.

Współpracuję lub współpracowałem między innymi z takimi markami jak: PKN ORLEN, Ghelamco, BEST, MCI.PrivateVentures, PCC Rokita, PCC Exol, GetBack, Columbus Energy, Dom Maklerski Michael / Strom.

Wśród możliwych form współpracy wyróżniam:

  • reklama na blogu w prawym menu,
  • informacja o emisji obligacji na blogu połączona z informacją mailową w newsletterze i poprzez Facebook,
  • analiza finansowa emitenta – szczegółowy opis firmy i jej wyników na blogu,
  • karta informacyjna spółki kierowana do Czytelników z Bazy Inwestorów,
  • inne, wspólnie ustalone ciekawe akcje (np. edukacyjne).

Koncentracja bloga wyłącznie na tematyce obligacji korporacyjnych powoduje wysoką skuteczność dotarcia z przekazem do osób zainteresowanych inwestowaniem w ten produkt.

Przykłady informacji o emisjach obligacji:

Wpisy na blogu prezentujące spółkę i parametry emisji obligacji:

https://www.rynekobligacji.com/2017/05/pcc-rokita-emisja-obligacji/

https://www.rynekobligacji.com/2017/07/pcc-rokita-emisja-obligacji-serii-eb/

Post na FB (dodatkowo promowany) i mail do Czytelników bloga (newsletter):

Przykład newslettera i posta na Facebook

Zapraszam do kontaktu w sprawie współpracy:

Remigiusz Iwan, tel. 536-104-170, email:  remigiusz.iwan (małpa) rynekobligacji.com lub poprzez formularz kontaktowy.

[sgmb id=”1″]