Misją bloga jest dostarczanie indywidualnym inwestorom niezależnych analiz i informacji dotyczących rynku obligacji przedsiębiorstw.

Blog koncentruje się na rynku Catalyst, jego Czytelnikami są obecni, jak i potencjalni inwestorzy. Blog ma charakter edukacyjny, ma pomóc inwestorom podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje inwestycyjne. Propaguję rozsądne inwestowanie, nie angażuję się w pośrednictwo w sprzedawaniu emisji obligacji. Koncentruję się na dostarczaniu Czytelnikom bloga wartościowych treści. Realizacja założonych celów możliwa jest dzięki nawiązaniu długoterminowej współpracy z Partnerami Bloga.

Ważnym aspektem prowadzenia bloga jest jego misja edukacyjna. Celem bloga jest edukacja inwestorów indywidualnych (świadome inwestowanie), a także promowanie (wraz z Partnerami bloga) najlepszych praktyk rynkowych. W tym celu autor, wspólnie z Emilem Szwedą, przygotował darmowy poradnik pt. „Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne” (ponad 5.000 pobrań), opracował Indeks Rynku Obligacji, a także prowadzi publiczny portfel obligacji.

Statystyki bloga wg Google Analytics za październik 2017 roku zaprezentowano na poniższym rysunku, obecnie bloga odwiedza ponad 5 tysięcy użytkowników miesięcznie. Zwraca uwagę duże zaangażowanie Czytelników (ponad 3 strony na sesję, blisko 3 minuty średni czas trwania sesji), jak również niski współczynnik odrzuceń. Czytelnikami bloga są wyłącznie osoby zainteresowane inwestowaniem w obligacje korporacyjne.

Statystyki bloga Rynek Obligacji za miesiąc październik 2017

Dodatkowo na newsletter bloga zapisanych jest ponad 520 osób, informacje do Czytelników wysyłane są z reguły po każdym nowym wpisie na blogu. Open rate wynosi pomiędzy 30-40%. Blog posiada również ponad 420 fanów na profilu Facebook. Co miesiąc do obydwu list przybywa po kilkunastu Inwestorów.

Nowością na blogu jest Baza Inwestorów – powstała w marcu 2017 roku, obecnie zrzesza ponad 190 zarejestrowanych osób, które zgłosiły chęć otrzymywania informacji o nowych emisjach obligacji, podając swoje Imię, Nazwisko, adres mailowy, nr telefonu i preferowaną kwotę inwestycji. Do tych osób wysyłane są omówienia nowych emisji obligacji.

Możliwe formy współpracy

Prowadzenie bloga powoduje nieco bardziej bezpośredni kontakt z Czytelnikami niż standardowy serwis informacyjny. Z wieloma osobami wymieniam maile, korespondencję na Facebooku. Wszystko to powoduje, że reputację bloga określam jako powyżej przeciętnej, a to z kolei wymusza staranne dobieranie przekazu promocyjnego, w szczególności dopasowując go do emitenta obligacji.

Współpracuję lub współpracowałem między innymi z takimi markami jak: Ghelamco, BEST, MCI.PrivateVentures, PCC Rokita, PCC Exol, GetBack, Columbus Energy, Dom Maklerski Michael / Strom.

Wśród możliwych form współpracy wyróżniam:

  • reklama na blogu w prawym menu,
  • informacja o emisji obligacji na blogu połączona z informacją mailową w newsletterze i poprzez Facebook,
  • analiza finansowa emitenta – szczegółowy opis firmy i jej wyników na blogu,
  • karta informacyjna spółki kierowana do Czytelników z Bazy Inwestorów,
  • inne, wspólnie ustalone ciekawe akcje (np. edukacyjne).

Koncentracja bloga wyłącznie na tematyce obligacji korporacyjnych powoduje wysoką skuteczność dotarcia z przekazem do osób zainteresowanych inwestowaniem w ten produkt.

Przykłady informacji o emisjach obligacji:

Wpisy na blogu prezentujące spółkę i parametry emisji obligacji:

https://www.rynekobligacji.com/2017/05/pcc-rokita-emisja-obligacji/

https://www.rynekobligacji.com/2017/07/pcc-rokita-emisja-obligacji-serii-eb/

Post na FB (dodatkowo promowany) i mail do Czytelników bloga (newsletter):

Przykład newslettera i posta na Facebook

Zapraszam do kontaktu w sprawie współpracy:

Remigiusz Iwan, tel. 536-104-170, email:  remigiusz.iwan (małpa) rynekobligacji.com lub poprzez formularz kontaktowy.