Prowadząc bloga długo zastanawiałem się jak połączyć możliwość dostarczania Tobie niezależnych treści z utrzymaniem tego serwisu i mojej osoby. Nie wdając się zbytnio w szczegóły, uznałem, że najlepszą metodą jest zaproszenie do współpracy firm, z których usług sam korzystam i których produkty mogę z czystym sumieniem Tobie polecić. Jest to typowa sytuacja, w której każdy wygrywa. Firmy te zdobywają nowych klientów dzięki rekomendacji osoby (mnie), która jest z ich usług zadowolona, a na koniec wierzę, że Ty będziesz z korzystania z usług tych firm zadowolony.

Stworzyłem więc status Partnera bloga Rynek Obligacji, który zasadniczo, oprócz logo na pierwszej stronie i informacji o tych firmach w sekcji Partnerzy, powoduje, że firmy te mają niejako zapewnione, że będę o ich produktach pisał w pierwszej kolejności. Szczegóły oczywiście się różnią w zależności od typu firmy, każdorazowo przy wpisie na blogu dotyczącym Partnera będzie pojawiać się wzmianka, że dana firma jest Partnerem bloga. W szczególności bycie Partnerem bloga nie oznacza, że jak pojawi się coś niepokojącego w ocenie spółki, czy ofercie Partnera, to ja to pominę. Już dwa i pół roku buduję swoją reputację jako bloger, niezależny analityk i nie mam zamiaru tej reputacji stracić.

Gorąco zachęcam do korzystania z usług partnerów, jeżeli to zrobisz, możesz śmiało do mnie napisać, że podjąłeś taką współpracę, będzie to dla mnie dodatkowy argument np. przy odnawianiu współpracy.

Na dzień dzisiejszy partnerami bloga są (kliknij w baner, aby przejść na dedykowaną stronę):

Logo Ghelamco

logo obligacje.pl OK RGB midi