O mnie

Jak coś robisz, rób to porządnie. To hasło wyniosłem z domu. Kiedy ponad 4 lata temu stwierdziłem, że jest to dobry czas na rozpoczęcie przygody z rynkiem Catalyst, postanowiłem do tematu podejść z pełnym zaangażowaniem. Efektem tego zaangażowania stał się ten blog i współpraca (pisanie analiz) z portalem Obligacje.pl. Obligacje korporacyjne szybko stały się moją pasją. Lubię dzielić się wiedzą, lubię pomagać innym, a dzięki takiemu podejściu i prowadzeniu tego bloga, w moim przypadku powoli rzeczywistością staje się stwierdzenie o zarabianiu na swojej pasji.

Cześć, jestem Remigiusz, cieszę się mogąc Cię powitać w gronie Czytelników bloga .

Rynkiem kapitałowym zainteresowałem się już w okolicach 2000 roku od tego czasu z różną intensywnością (i różnymi wynikami) jestem na nim obecny. Ponad 5 lat temu skoncentrowałem się na obszarze, w którym czuję się dobrze – na obligacjach przedsiębiorstw. Dlaczego czuję się tutaj dobrze?

Pracowałem w bankach jako analityk kredytowy, byłem dyrektorem finansowym w firmie produkcyjnej, wreszcie zajmowałem się kontrolingiem w międzynarodowej firmie (również produkcyjnej). Uważam, że o finansach firm wiem dużo, zarówno od strony udzielającego kredytu, jak i biorącego kredyt. Znam wiele sposobów firm na upiększanie sprawozdań finansowych, myślę, że potrafię dobrze „czytać między wierszami” wyniki firm. Analiza finansowa jest moją mocną stroną, a na rynku obligacji właśnie analiza finansowa ma kluczowe znaczenie.

Prywatnie jestem mężem super-aktywnej żony i ojcem trójki niesamowitych synów. Z racji takiej mieszanki wybuchowej dużo się u mnie dzieje, sam zastanawiam się jak do tej pory udawało mi się łączyć etat, bloga i rodzinę

Tak jak pisałem, lubię dzielić się wiedzą i pomagać innym, Ty też możesz pomóc mi w realizacji tych celów np. poprzez polubienie bloga na Facebooku i udostępnianie wpisów Twoim znajomym. Dziękuję!


O blogu

Misją bloga jest dostarczanie indywidualnym inwestorom niezależnych analiz i informacji dotyczących rynku obligacji przedsiębiorstw.

Ponieważ sam inwestuję realne pieniądze w obligacje firm notowanych na rynku Catalyst, zależy mi na rozwoju tego rynku i jego transparentności. A rynek będzie się rozwijał, gdy wszyscy będziemy na nim zarabiali, wtedy pojawią się kolejni inwestorzy i emitenci. Aby ułatwić zarabianie potrzebne są rzetelne i niezależne strony dotyczące tematyki obligacji korporacyjnych.

Ważnym aspektem prowadzenia bloga jest jego misja edukacyjna. Celem bloga jest edukacja inwestorów indywidualnych (świadome inwestowanie), a także promowanie (wraz z Partnerami bloga) najlepszych praktyk rynkowych. W tym celu autor, wspólnie z Emilem Szwedą, przygotował darmowy poradnik pt. „Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne” (łącznie ponad 5 tysięcy pobrań), opracował Indeks Rynku Obligacji, a także prowadzi publiczny portfel obligacji.

W tym miejscu znajdziesz statystyki dotyczące bloga, na dziś napiszę, że bloga odwiedza 5.000 użytkowników miesięcznie, a na newslettery zapisanych jest około 1.000 osób. Dziękuję i proszę o więcej.


Zastrzeżenie

Pamiętaj, że nie ma drogi na skróty, na blogu piszę o swoich inwestycjach, w tym o błędach, które również popełniam. Bloga prowadzę w celu edukacyjnym i dla siebie i dla innych. Zawsze, podkreślam, że każdy decyzje inwestycyjne podejmuje na własną odpowiedzialność, pozwolę sobie na koniec przytoczyć popularną formułę:

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam umieszczanych na blogu.