Ghelamco to międzynarodowy deweloper, działający w segmencie nieruchomości biurowych, mieszkalnych, handlowych, centrów logistycznych i magazynowych oraz projektów wypoczynkowych. Grupa działa w Polsce, Belgii, Rosji i na Ukrainie. W Polsce grupa działa już ponad 25 lat, a jej flagowym obiektem jest kompleks Warsaw Spire.

Warsaw Spire, źródło: Facebook Warsaw Spire
Warsaw Spire, źródło: Facebook Warsaw Spire

Po pierwszej analizie wyników grupy, a było to już prawie 2 lata temu, uznałem że Ghelamco jest podmiotem, którego obligacjami warto się zainteresować. Zbiegło to się z decyzją grupy w zakresie oferowania obligacji również inwestorom indywidualnym (wcześniej emisje obejmowały instytucje). Od tego czasu przeprowadziłem kilka kolejnych analiz grupy dla portalu obligacje.pl, jak również analiz, które zamieszczałem na blogu Rynek Obligacji.

Status Partnera bloga Rynek Obligacji w przypadku Ghelamco oznacza publikowanie na blogu analiz wyników grupy, wywiadów, informowanie o nowych emisjach obligacji, czy wreszcie emitowanie reklam związanych z emisjami. Grupa Ghelamco w żaden sposób nie wpływa na treść publikowanych analiz.

Logo Ghelamco