Obligacje Ghelamco – podstawowe informacje o grupie

Ghelamco to międzynarodowy deweloper, działający w segmencie nieruchomości biurowych, mieszkalnych, handlowych, centrów logistycznych i magazynowych oraz projektów wypoczynkowych. Grupa działa w Polsce, Belgii, Rosji i na Ukrainie. W Polsce grupa działa już ponad 25 lat, a jej flagowym obiektem jest kompleks Warsaw Spire.

Warsaw Spire, źródło: Facebook Warsaw Spire
Warsaw Spire, źródło: Facebook Warsaw Spire

Po pierwszej analizie wyników grupy, a było to już prawie 2 lata temu, uznałem że Ghelamco jest podmiotem, którego obligacjami warto się zainteresować. Zbiegło to się z decyzją grupy w zakresie oferowania obligacji również inwestorom indywidualnym (wcześniej emisje obejmowały instytucje). Od tego czasu przeprowadziłem kilka kolejnych analiz grupy dla portalu Obligacje.pl, jak również analiz, które zamieszczałem na blogu Rynek Obligacji.

Status Partnera bloga Rynek Obligacji w przypadku Ghelamco oznacza publikowanie na blogu analiz wyników grupy, wywiadów, informowanie o nowych emisjach obligacji, czy wreszcie emitowanie reklam związanych z emisjami. Grupa Ghelamco w żaden sposób nie wpływa na treść publikowanych analiz.

Logo GhelamcoObligacje Ghelamco – analizy wyników finansowych

Na blogu pojawiło się już wiele wpisów analizujących wyniki finansowe “polskiej” części grupy. Z analizą wyników 2016 roku zapoznasz się w tym miejscu, natomiast najnowszą analizę dotyczącą I połowy 2017 roku znajdziesz tutaj.

Ghelamco – obligacje notowane na rynku Catalyst

Obecnie na rynku obligacji Catalyst notowane w złotych są 23 serie obligacji Ghelamco. Poniższy wykres przedstawia ich średnią rentowność brutto (YTM brutto) w czasie. Rentowność liczona jest w oparciu o dane, które przygotowuję w ramach Indeksu Rynku Obligacji.

Średnia rentowność brutto obligacji Ghelamco

Obligacje Ghelamco – opinia

Ghelamco już od wielu lat potwierdza swoje kompetencje w zakresie działalności związanej z obiektami komercyjnymi. Dotychczas wszystkie wybudowane projekty sprzedaje z zyskiem. Jednocześnie grupa prowadzi rozsądną politykę finansową, zabezpieczając swoje potrzeby finansowe z dużym wyprzedzeniem. Rentowności notowanych na Catalyst obligacji korporacyjnych grupy pokazują zaufanie inwestorów do polityki prowadzonej przez Ghelamco.

Oczywiście, decyzja czy warto zainwestować w obligacje Ghelamco jak zawsze należy do Ciebie.