Obligacje.pl to portal, którego właściciel, Emil Szweda, zaproponował mi współpracę praktycznie po kilku tygodniach od założenia bloga Rynek Obligacji. Przede wszystkim nasza współpraca polega na pisaniu analiz dla tego portalu. Przez ponad 2 lata współpracy nie miałem żadnej prośby o zmianę chociażby jednego zdania w analizie, a te miały różny, czasami negatywny ton. A że cenię swoją niezależność, bardzo cenię tą współpracę.

Dodatkowo w portalu odpowiada mi bardzo wyważone i ostrożne podejście do inwestowania w obligacje korporacyjne, nastawienie na długofalowe działania (moje ulubione powiedzenie Emila Szwedy: to są obligacje, tu nic nie dzieje się szybko), czy wreszcie po prostu świetny profesjonalizm również pozostałych autorów serwisu: Michała Sadraka i Bernarda Waszczyka. Dość powiedzieć, że w wielu tematach działamy wspólnie, na przykład tworząc poradnik „Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne”.

Czytam wszystkie dostępne wpisy na portalu, dodatkowo wykupiłem usługę Wskaźniki i Kto ma tę serię, aby wiedzieć, czy obligacje, które posiadam znajdują się w portfelach funduszy obligacji korporacyjnych. Cena tej usługi jest taka, że uznałem, że nie ma sensu samemu wertować sprawozdań funduszy.

Gorąco polecam rejestrację w serwisie i korzystanie z jego pełnej funkcjonalności.

logo obligacje.pl OK RGB midi