O ile czuję się mocny w finansach i analizach, to z pewnością tego samego nie mogę powiedzieć o języku polskim. Jako uczeń mat-fizów z informatyką zawsze miałem problem ze skleceniem kilku dłuższych zdań. Wolę konkrety, dlatego i w tej sprawie napiszę krótko.
 
Chyba wszyscy chcemy i lubimy pomagać. Fantastycznym narzędziem w realizacji tego celu jest przekazanie 1% swojego podatku z PIT 2015 na szczytny cel. Można te pieniądze przeznaczyć ogólnie na Organizacje Pożytku Publicznego, ale można też poprzez te organizacje pomóc konkretnym osobom. I to jest chyba najfajniejsze, gdy wiemy, że nasza pomoc bezpośrednio wpływa na poprawę czyjegoś losu.
 
W rodzinie mojej koleżanki z pracy jest Kubuś – chłopiec, który wymaga wzmożonej opieki. Szerzej możesz przeczytać o nim tutaj, a tutaj znajdziesz go na stronie fundacji Zdążyć z Pomocą. Drugim chłopcem potrzebującym wsparcia jest Paweł – synek jednego z wiernych czytelników mojego bloga. O nim przeczytasz w tym miejscu. Gorąco zachęcam Was do wsparcia któregoś z wyżej wymienionych chłopców przy rozliczaniu PITu za 2015 rok. Pamiętajcie – dobro wraca.
[sgmb id=”1″]

Skomentuj