Cześć :).  Jak już zapewne wiesz, moim celem jest dalszy rozwój bloga i dostarczanie Tobie większej liczby interesujących treści. Moim marzeniem jest, aby blogowe (mam nadzieję) ciekawe wpisy docierały do jak największej liczby Czytelników.

Dlatego, choć obecnie pracuję nad nowym wpisem na bloga na lipiec i nad kolejnymi interesującymi treściami na początek roku szkolnego, w tak zwanym międzyczasie mam do Ciebie prośbę o odpowiedź na 3 pytania z załączonej ankiety. Twoje odpowiedzi pomogą mi efektywnie planować pracę nad blogiem. Interesują mnie następujące kwestie:

W jaki sposób inwestorzy trafiają na rynek obligacji korporacyjnych Catalyst? Czy z obszaru lokat bankowych (szukają większego zysku), czy z obszaru inwestycji w akcje (szukają innych możliwości zysków). Odpowiedź na to pytanie pomoże mi w planowaniu treści wpisów edukacyjnych – w skrócie inwestującym w akcje nie trzeba zbyt wiele pisać o ryzyku utraty środków, w przeciwieństwie do inwestujących w lokaty.

W jaki sposób inwestorzy trafiają na mojego bloga? Dzięki temu będę wiedział, które obszary rozpowszechniania bloga pielęgnować, a które trzeba zbudować od nowa.

No i wreszcie najważniejsza sprawa – jakie treści publikować na blogu? Trochę na ten temat wiem na podstawie wyświetleń poszczególnych wpisów, ale wiedzy nigdy za wiele.

Z góry dziękuję za pomoc, którą mi okażesz wypełniając tę ankietę :). Dobro wraca, dzięki wypełnieniu ankiety będziesz mógł czytać na blogu Rynek Obligacji takie treści, jakich oczekujesz :).

Wypełnij ankietę.

Dziękuję. Remigiusz

[sgmb id=”1″]

4 komentarzy - “Ankieta – Ty też tworzysz blog Rynek Obligacji :)

 1. Wypełniona 🙂

  – typy inwestycyjne
  – nowe emisje
  – rzeczywisty portfel
  – analizy emitentów o ciekawym wskaźniku zysk/ryzyko

  Dla mnie najważniejsze rzeczy

 2. Dziękuję. Za chwilę będzie już 10 odpowiedzi :).
  Na zdecydowanym prowadzeniu typy inwestycyjne 🙂

 3. Józek

  Ankieta wypełniona.
  Zechciałby pan odnieść się do obecnej emisji obligacji Vantage Development (kuszący procent) oraz mile widziana jakaś analiza finansowa jak ta sprzed roku o Vantage (marzec 2015). Będę zobowiązany usłyszeć opinię znawcy tematu, bo mam różne wątpliwości np. spółka podzieliła się dywidendą a teraz oferuje obligacje więc fora kipią: „po co”, „na co”, „dlaczego”.
  Wszystkiego dobrego!

 4. Dziękuję, próg 50 ankiet ma szansę zostać osiągnięty, wnioskami podzielę się na blogu :).
  Vantage – od tamtej analizy nie zmieniłem swojego nastawienia do spółki, określam ją jako dobry zysk w stosunku do ryzyka.

  Mogę już śmiało powiedzieć, że dużo w temacie analiz i mojej osoby będzie się działo od września, proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Póki co ładuję akumulatory budując zamki z piasku na plaży w Dębkach :). Przy okazji nie wiem czemu, ale zamki z piasku skojarzyły mi się z niektórymi emitentami obligacji 🙂

Skomentuj