Do 24 listopada trwają zapisy na obligacje Echo Investment, seria R.

Wartość emisji wynosi do 50 mln zł, a wartość pojedynczej obligacji to 100 zł, z zastrzeżeniem, że cena emisyjna rośnie po kilka groszy każdego dnia (naliczane odsetki).

Echo oferuje oprocentowanie oparte o WIBOR 6M z marżą 4,0%, co oznacza 9,55% w pierwszym okresie odsetkowym.

Obligacje emitowane są na okres 4 lat, ich dzień wykupu przypadnie 15.11.2027 roku. Przewidywany dzień emisji to 14 grudnia, spółka zakłada, że jeszcze w tym samym miesiącu obligacje rozpoczną notowania się na Catalyst.

Zapisy na obligacje można składać do 24 listopada, a przyjmują je BM PKO BP, BM Pekao, DM BDM, Michael/Ström DM (specjalizujący się w obligacjach korporacyjnych) i Noble Securities. Zapisy można składać już na 1 obligację, za wyjątkiem BM PKO BP, gdzie minimalny zapis to 500 sztuk obligacji.

Poniżej przedstawiam rentowności (brutto) obligacji już notowanych na Catalyst. Najciekawiej wyglądają ECH1227 i ECH0528, ale tylko pozornie, brak dla tych obligacji ofert sprzedaży.

Dokumenty związane z emisją znajdziesz w tym miejscu. Znajdziesz tam również krótki opis grupy. Echo Investment jest oceniana przeze mnie w Raporcie Rankingowym (link).

Udanych inwestycji!

Skomentuj