W tym tygodniu moje zaangażowanie w dużym stopniu przejął tworzony z Pawłem Malikiem Portal Analiz. Pracy wymagało stworzenie Portalu, przetestowanie go, a także napisanie treści na stronę i pierwszych analiz. Etap ten skończyłem dzisiaj w nocy – publikując analizę spółki Lokum Deweloper.

Gdy sygnalizowałem chęć stworzenia takiego miejsca w sieci, pojawiły się głosy, czy nie zaniedbam Rynku Obligacji. Mam nadzieję, że nie i teraz dzielę się z Wami harmonogramem działań.

Raport Rankingowy – update

Większość firm z Raportu Rankingowego opublikowało już wyniki półroczne. Oprócz uaktualnienia wykresów w samym Raporcie, kończę właśnie przygotowywać krótki update z opisami wyników tych spółek na 30.06.2018. Zaktualizowany o wykresy Raport i update po wynikach podeślę osobom, które zakupiły Raport, w weekend.

Jeżeli inwestujesz w obligacje korporacyjne, a nie posiadasz jeszcze Raportu Rankingowego – zapraszam do jego zakupu. Jeżeli nie wiesz czy spełni Twoje oczekiwania, nie martw się – daję gwarancję satysfakcji. Piszesz do mnie, że Raport to nie jest to, czego oczekiwałeś i zwracam Tobie pieniądze. W przeprowadzonej ankiecie 22 na 22 osoby oceniły, że są zadowolone lub bardzo zadowolone z zakupu Raportu , a 21 z 22 osób odpowiedziało, że rozważy zakup kolejnej edycji Raportu. Jedyny rodzynek wybrał opcję „nie” ze względu na stratę na obligacjach GetBack i prawdopodobieństwo wycofania się z obligacji korporacyjnych w ogóle.

Głównym powodem „zadowolenia” zamiast „bardzo zadowolenia” jest oczekiwanie na większą ilość spółek w Raporcie. W momencie jego publikacji było to 30 firm. Obecnie jest ich 37, a w przyszłym tygodniu na życzenie Czytelnika dojdzie kolejna spółka – EuCO.

Wpisy na blogu

W przyszłym tygodniu planuję omówić na blogu wyniki i perspektywy dla kilku spółek. Jeżeli masz swoją ulubiona – śmiało pisz w komentarzu, masz wpływ, na to co się tutaj dzieje. W kolejnych tygodniach też pewnie dominować będą spółki, wydaje mi się, że tematyka edukacyjna, czy „jak inwestować” została już dość szeroko omówiona. Chyba, że masz konkretne oczekiwania na omówienie ciekawego tematu, również śmiało pisz w komentarzu.

Podsumowanie

Nadal największą część swojego portfela inwestycyjnego mam i będę miał w obligacjach korporacyjnych. Więc siłą rzeczy nie odpuszczam ani analizy spółek pod kątem wypłacalności, ani pracy nad blogiem. Po blisko 5 latach prowadzenia bloga sporo już wiem o spółkach, mam też bazę ich wyników w Excelu więc bieżący monitoring nie zajmuje mi aż tak wiele czasu. Stąd też pomysł na nowe miejsce w sieci związane z akcjami, czyli Portal Analiz.

Dodatkowo wydaje mi się, że po ciężkich miesiącach na GPW jest coraz więcej ciekawie wycenianych spółek. Być może jeszcze za wcześnie, ale być może to jest dobry moment na przesunięcie kilku procent kapitału z rynku obligacji na rynek akcji (to nie jest rekomendacja inwestycyjna oczywiście). Zanim to uczynię, muszę dobrze poznać kandydatów, a nie ma lepszego sposobu na to, niż pełne analizy spółek, publikowane na Portalu.

Do przeczytania w przyszłym tygodniu 🙂 .

[sgmb id=”1″]

2 komentarzy - “Analiza Lokum Deweloper, Raport Rankingowy i wpisy na blogu

  1. Zibi

    FKD czyli Fabryka konstrukcji drewnianych regularnie emituje obligacje, może warto było by się jej bliżej przyjrzeć.

  2. Kiedyś sporo na blogu pisałem o FKD. Spółka w pewnym momencie wypadła z mojego zakresu zainteresowań, jak dla mnie prowadzi zbyt agresywną politykę finansową…

Skomentuj