Dziś rano wysłałem Raport Rankingowy 65 osobom, które zakupiły go w przedsprzedaży. Uwielbiam czytać takie odpowiedzi:

Dzięki za Raport. Wspaniała sprawa!

Cześć!Dzięki.Super robota.

Dla mnie fakt, że ktoś znajdzie chwilę, aby napisać, że mu się podoba, jest nieocenioną motywacją 🙂 . Zresztą każdy feedback ma znaczenie, bo pomaga ulepszać produkt 🙂 .

Jeżeli rozważałeś / rozważasz zakup Raportu Rankingowego, to w tym wpisie omówię jego zawartość. O metodologii oceny spółek już wcześniej pisałem.

Raport Rankingowy – spółki

Na chwilę obecną w skład Raportu wchodzi 40 spółek. 35 spółek jest w formie kontynuacji z poprzedniego roku, a więc można porównać, jak ich Ranking zmienia się w czasie. Z tych 35 firm 3 jeszcze nie opublikowały wyników za 2018 rok (będą w maju), a jedna (Kredyt Inkaso) ma przesunięty rok obrotowy.

Z Raportu zniknęły spółki, których obligacje zostały wycofane z Catalyst (GTC, Capital Park, Medicalgorithmics i Murapol) oraz spółka, która jest w fazie negocjacji z wierzycielami (OT Logistics). Na miejsce tych firm dodałem: HB Reavis, Polską Grupę Farmaceutyczną, Coccodrillo, Marvipol i Vivid Games.

Tak więc łącznie startujemy z 40 spółkami, w kolejnych okresach w ślad za sytuacją rynkową lub wskazaniami Użytkowników Raportu będę dodawał następne spółki.

A pełna lista 40 firm wygląda tak: Arctic Paper, BBI Development, BEST, Coccodrillo, Comp, Cyfrowy Polsat, Dekpol, Dom Development, Echo Investment, EuCO, Famur, Ghelamco, GPW, HB Reavis, I2 Development, IPF (PROVIDENT), Kancelaria Medius, Kania, Kredyt Inkaso, Kruk, LC Corp, Lokum Deweloper, M.W. Trade, Marvipol, MCI Capital, PCC Exol, PCC Rokita, Pekabex, PGF, PKN Orlen, Polnord, Pragma Faktoring, Robyg, Ronson, SAF, Uniserv – Piecbud, Vantage, Victoria Dom, Vivid Games, Voxel.

Raport Rankingowy – ocena spółek, wykresy i tabele

Każda spółka w wyniku oceny otrzymuje punkty. Na każdą firmę w Raporcie przypadają 2 strony, na pierwszej znajdziesz jej prezentację, historię działalności, informacje o zarządzie i audytorze, wreszcie punktację w poszczególnych 4 obszarach wraz z uzasadnieniem i na koniec podsumowanie. Druga strona zawiera wykresy przychodów, zysków i marż w ujęciu rocznym i kwartalnym, a także wykresy w czasie pozycji bilansowych: gotówki, zadłużenia finansowego, kapitałów i wskaźników: płynności, zadłużenia, dług netto / kapitały własne, dług netto EBITDA. Pod wykresami znajduje się krótki opis istotnych spraw wynikających z wykresów.

Dodatkowo, oprócz kart spółek, w Raporcie znajdziesz też:

 • zbiorczy wykres zawierający wszystkie spółki, posortowane według Rankingu,
 • tabelę zawierającą dane: nazwa spółki, punkty w Rankingu, średnia rentowność jej obligacji, liczba transakcji na obligacjach w Q1 2019,
 • wykres zestawiający punkty w Rankingu z rentownością obligacji danej spółki.

Wydaje mi się, że powyższe 3 wykresy w sposób przejrzysty pokazują, z jakimi spółkami i z jakim ryzykiem mamy do czynienia.

Raport Rankingowy – podsumowanie

65 osób zakupiło Raport Rankingowy II edycji przed datą premiery, jest to już o 11 osób więcej niż wszystkie zakupy poprzedniego Raportu. Z poprzedniego roku 35 z 54 osób (65%) już kontynuuje współpracę, kilka osób zapowiedziało, że wkrótce zakupi Raport, a kilka poinformowało o przyczynach braku zakupu (kupno domu, brak nowych środków na inwestycje). Wierzę, że Raport stanowi fajną pozycję na rynku obligacji korporacyjnych i kontynuacja współpracy z większością osób jest tego potwierdzeniem.

Dodam, że oprócz Raportu, otrzymujesz także dostęp do Forum, gdzie komentuję wyniki kwartalne spółek, a także najważniejsze wydarzenia na rynku obligacji. Również podaję swoje realne transakcje.

Przypominam również, że oferuję gwarancję satysfakcji, jeżeli z jakiegoś powodu Raport się Tobie nie spodoba, oddaję kasę bez pytania o przyczynę.

Zapraszam do zakupu Raportu, a jeżeli chcesz się o coś dopytać przed zakupem, do kontaktu ze mną.

Jeżeli zakupiłeś już Raport, a nie widzisz go na mailu lub nie masz dostępu do Forum, również napisz do mnie, a rozwiążemy problem :).

Udanych inwestycji!

2 komentarzy - “Raport Rankingowy po wynikach 2018 już dostępny

 1. Wojciech

  Cześć,
  ponownie zakupiłem raport, bo to była bardzo dobra decyzja w zeszłym roku. Co jakiś czas dokupuję trochę obligacji korporacyjnych, a nie mam czasu na śledzenie wyników spółek (ponadto na tym się nie znam). Śpię lepiej, defaultów na szczęście nie miałem. Jeden rzut oka na raport pozwala mi na szybką ocenę jakie obligacje mogę kupić, a jakich powinienem unikać. Dostęp do Portalu Analiz też zakupiłem – byłem zaskoczony, że kilka spółek, które “oceniałem” jako znakomite mają wyniki takie sobie.
  Dostęp do Forum to też świetna sprawa – w razie wątpliwości Keymaster zawsze bezinteresownie posłuży radą…

  Życzę dalszego rozwoju Bloga i pozdrawiam.

 2. Dziękuję bardzo :). Takie komentarze motywują do dalszej ciężkiej pracy i dodają “kopa” w trudnych chwilach 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.