W weekend przesłałem Raport Rankingowy III edycji 67 osobom, które zakupiły go w przedsprzedaży. To o 2 osoby więcej niż rok temu, co uznaję za duży sukces zważywszy na niepewną sytuację rynkową. Pozwalam sobie poniżej wkleić odpowiedź jednego z nowych Użytkowników raportu:

Ledwie przeczytałem część raportu a już mogę stwierdzić, że jest on obowiązkowym narzędziem dla osób chcących inwestować w obligacje korporacyjne. Kawał solidnej wiedzy. Żałuję, że nie było dostępnego takiego kompendium, gdy kilka lat temu stawiałem pierwsze kroki na Catalyst. Bez wątpienia odniesione rany byłyby mniejsze. Dziękuję.

Ja również dziękuję 🙂 . Jeżeli ktoś nie otrzymał Raportu lub ma problemy z dostępem do forum, proszę o kontakt, pomogę 🙂 .

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad zakupem Raportu, to poniżej kilka informacji o nim.

Raport Rankingowy – spółki

Obecnie w skład Raportu chodzi 39 spółek. Kilka kolejnych mam w planie dodać w następnych tygodniach / miesiącach – chciałbym, aby liczba monitorowanych spółek wynosiła właśnie około 40-stu, większego potencjału na naszym rynku nie widzę. Staram się, aby w raporcie były spółki, na których obligacjach są obroty pozwalające realnie zakupić te papiery (z powodu braku obrotów z Raportu wypadł np. Fasing), a także, aby przekrój spółek był szeroki – w sensie od tych, które oferują względnie wysokie poczucie bezpieczeństwa (i niską rentowność obligacji) aż po te, które płacą nieco wyższe odsetki.

Lista spółek znajdujących się obecnie w Raporcie (kolejność alfabetyczna):

AB, Arche, Archicom, Arctic Paper, BBI Development, BEST, CDRL, Comp, Cyfrowy Polsat, Dekpol, Develia, Dom Development, Echo Investment, Famur, GEO. Mieszkanie i Dom, Ghelamco Invest, GPW, HB Reavis Finance, I2 Development, IPF (Provident), Kancelaria Medius, KGHM, Kredyt Inkaso, Kruk, Lokum Deweloper, Marvipol Development, MCI Capital, PCC Exol, PCC Rokita, Pekabex, PKN ORLEN, Polska Grupa Farmaceutyczna, Pragma Faktoring, Robyg, Ronson, SAF, Vantage Development, Victoria Dom, Voxel.

Raport Rankingowy – ocena spółek, wykresy, nowości

Każda spółka w wyniku oceny otrzymuje punkty. Na każdą firmę w Raporcie przypadają 2 strony, na pierwszej znajdziesz jej prezentację, historię działalności, informacje o zarządzie i audytorze, wreszcie punktację w poszczególnych 4 obszarach wraz z uzasadnieniem i na koniec podsumowanie. Druga strona zawiera wykresy przychodów, zysków i marż w ujęciu rocznym i kwartalnym, a także wykresy w czasie pozycji bilansowych: gotówki, zadłużenia finansowego, kapitałów i wskaźników: płynności, zadłużenia, dług netto / kapitały własne, dług netto EBITDA. Pod wykresami znajduje się krótki opis, tym razem zagrożeń i szans na przyszłość w związku z pandemią koronawirusa.

Dodatkowo, oprócz kart spółek, w Raporcie znajdziesz też:

  • zbiorczy wykres zawierający wszystkie spółki, posortowane według Rankingu,
  • tabelę zawierającą dane: nazwa spółki, punkty w Rankingu, średnia rentowność jej obligacji, obroty na obligacjach spółki w 2020 roku,
  • wykres zestawiający punkty w Rankingu z rentownością obligacji danej spółki.

Wydaje mi się, że powyższe 3 wykresy w sposób przejrzysty pokazują, z jakimi spółkami i z jakim ryzykiem mamy do czynienia.

W tym roku, dzięki funkcjonalności udostępnionej przez Damiana z Myfund.pl, w raporcie znajduje się również przegląd poszczególnych serii obligacji danego emitenta, z uwzględnieniem rentowności obligacji jak również obrotów na poszczególnych seriach – przykład poniżej:

Obligacje Echo Investment - Raport Rankingowy
Obligacje Echo Investment – Raport Rankingowy

Raport Rankingowy – podsumowanie

Dziękuję wszystkim, którzy zaufali mi i zakupili Raport Rankingowy w przedsprzedaży i zachęcam tych, którzy jeszcze tego nie zrobili 🙂 .

Dodam, że oprócz Raportu, w wersji „Polecany” otrzymujesz także dostęp do Forum, gdzie komentuję wyniki kwartalne spółek, a także najważniejsze wydarzenia na rynku obligacji. Również podaję swoje realne transakcje.

Przypominam również, że oferuję gwarancję satysfakcji, jeżeli z jakiegoś powodu Raport się Tobie nie spodoba, oddaję kasę bez pytania o przyczynę.

Zapraszam do zakupu Raportu, a jeżeli chcesz się o coś dopytać przed zakupem, do kontaktu ze mną.

Jeżeli zakupiłeś już Raport, a nie widzisz go na mailu lub nie masz dostępu do Forum, również napisz do mnie, a rozwiążemy problem :).

Udanych inwestycji!

2 komentarzy - “Raport Rankingowy III edycji już dostępny

  1. Oskar

    Czy będzie kolejna edycja Raportu? A może coś na Portalu Analiz?

  2. W tym tygodniu nad nią pracuję 🙂 Więc będzie, pewnie przyszły tydzień, bo mam jeszcze jeden nowy pomysł na ulepszenie, zobaczymy czy uda się wdrożyć. Dla Abonentów Portalu Analiz będzie mega zniżka 🙂

Skomentuj