Od 5 do 18 września 2023 roku trwają zapisy na obligacje spółki Cavatina Holding serii P2023C.

Poniżej przedstawiam parametry emisji obligacji, krótki opis spółki oraz porównuję rentowności obligacji notowanych na Catalyst z obecną ofertą. Zapraszam do lektury.

CAVATINA HOLDING – PARAMETRY EMISJI OBLIGACJI P2023C

Z ofertą obligacji zapoznasz się w tym miejscu.

Wartość oferty obligacji wynosi do 50 mln zł. Wartość nominalna pojedynczej obligacji to 1.000 zł i taka jest również wartość minimalnego zapisu.

Oprocentowanie obligacji w skali roku wynosi WIBOR 6M + 6,00%. W chwili pisania tego tekstu WIBOR 6M wynosi 6,43%, zatem oprocentowanie obligacji wyniosłoby 12,43%. Wypłata odsetek będzie miała miejsce w okresach 6 miesięcznych.

Obligacje emitowane są na okres 3,5 roku, ich wykup nastąpi 26.03.2027 roku. Planowane jest ich wprowadzenie na rynek Catalyst.

Obligacje zabezpieczone są poręczeniem Cavatina sp. z o.o., która jest jednostką dominującą wobec Cavatiny.

Cel emisji: finansowanie działalności operacyjnej grupy, w szczególności zakupu gruntów oraz nakładów inwestycyjnych na projekty deweloperskie.

Zapisy na obligacje trwają do 18 września 2023 roku, termin przydziału obligacji to 21 września, a Dzień Emisji to 26.09.2023 roku.

Zapisy można składać w Domu Maklerskim Michael / Ström (jeżeli chcesz założyć tam rachunek, polecam poprzez ten formularz), a także w DM BDM oraz DM Noble Securities.

CAVATINA HOLDING – INFORMACJE O GRUPIE

Formalnie grupa Cavatina rozpoczęła działalność w II połowie 2017 roku, przejmując jednak projekty prowadzone od roku 2015. W 2020 roku grupa podjęła pierwsze kroki do upublicznienia spółki, a w 2021 roku wprowadziła obligacje na Catalyst, stając się spółką w pewien sposób „publiczną”. Również w 2021 roku spółka zadebiutowała na GPW, stając się spółką w pełni publiczną.

Grupa skupia się na realizacji dużych kompleksów biurowych klasy A, często zlokalizowanych w środowisku o charakterze wielofunkcyjnym tak zwanym mixed-use.

Do 31.03.2023 r. grupa zakończyła budowę 19 budynków o łącznej powierzchni ponad 300 tys. m2 GLA i posiada obecnie portfel inwestycyjny obejmujący ok. 315 tys. m2 GLA w realizacji i przygotowaniu z terminem ukończenia w następnych latach.

Grupa jest obecna w największych miastach Polski – Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach oraz Gdańsku.

Do końca Q1 2023 r. grupa Cavatina Holding sprzedała do zewnętrznych podmiotów 8 projektów za łączną kwotę ok. 1,6 mld zł. Wśród sprzedanych projektów są: 3 etapy kompleksu Equal Business Park, Tischnera Office, Ocean Office Park A (Kraków), Diamentum Office, Carbon Tower (Wrocław) oraz Chmielna 89 (Warszawa). W Q3 2022 r. grupa sprzedała 3 budynki za 665 mln zł.

Cavatina posiada własną pracownię projektową oraz generalnego wykonawcę w pełnym zakresie realizacji inwestycji.

Prezesem zarządu jest Rafał Malarz, wiceprezesem Daniel Draga. Większościowym udziałowcem kontrolującym Cavatina jest Pan Michał Dziuda założyciel i Prezes Zarządu Cavatina sp. z o. o. oraz Cavatina Holding, były akcjonariusz i wieloletni prezes holdingu nieruchomościowego Murapol.

Prezentację spółki, jej projektów i jej wyników finansowych znajdziesz w tym miejscu.

Moją ocenę spółki przedstawiłem w Raporcie Rankingowym.

CAVATINA – rynek biurowy

Cavatina koncentruje się na rynku biurowym. Pandemia covid-19 odcisnęła piętno na tym rynku – wiele firm przeszło na pracę zdalną i część z nich nadal pozwala zatrudnionym na taki model pracy (lub hybrydowy). Duże znaki zapytania pojawiły się odnośnie przyszłości rynku biurowego, wręcz pojawiały się głosy, że to jest koniec trybu pracy stacjonarnej, jaki znamy (podobnie jak koniec centrów handlowych na rzecz handlu online). Póki co jednak tak się nie stało, choć sytuacja daleka jeszcze jest od ideału. Pokazuje to poniższa tabela, gdzie część gotowych obiektów nadal nie jest optymalnie wynajętych (kliknij, aby powiększyć). Kluczowy pod względem wyceny jest projekt Global Office Park A1 i A2.

CAVATINA – RENTOWNOŚCI OBLIGACJI KORPORACYJNYCH NOTOWANYCH NA CATALYST

Na Catalyst notowanych jest 7 serii obligacji Cavatina (w PLN, jest jeszcze jedna w EUR). Najnowsza oferta nieznacznie przewyższa rentownością pozostałe serie obligacji, zbliżona jest do serii CAV1226, ale dla tej serii rentowność została wyznaczona przy cenie transakcyjnej 100,11%, obecnie najlepsza oferta sprzedaży to 100,79%, co oznacza rentowność brutto 12,13%. Tak czy owak, obecna emisja oferuje najwyższą rentowność, choć różnice znaczące nie są.

Na koniec polecam jeszcze zapoznanie się z aktualną prezentacją spółki (link).

Udanych inwestycji!

Skomentuj